16.9 °C, 0.5 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAicina uz Muzeju nakts pasākumiem
Aicina uz Muzeju nakts pasākumiem
14/05/2018

Šogad Muzeju nakts, kas Latvijā notiks 19. maijā, tēma būs “Šūpulis”, rosinot domāt par to, ka valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Jelgavā Muzeju naktī varēs apmeklēt pasākumus Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā, Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, Jelgavas pilī, pilsētas bibliotēkā, Mākslas skolā un Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā.

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā vakaru pulksten 19 ievadīs folkloras kopas «Dimzēns» koncerts, bet pulksten 20, 21 un 22 gida pavadībā Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt izstādi «Jelgavnieki Latvijas šūpuļa sardzē». Savas zināšanas par latviešu tautas folkloru varēs pārbaudīt, piedaloties konkursā «Pabeidz tautasdziesmu», kas notiks pulksten 20.30. Savukārt izbaudīt Ādolfa Alunāna laika mūziku un skaņdarbus no viņa izrādēm dzīvajā izpildījumā, kā arī fragmentus no «Zobgala kalendāra» Ā.Alunāna teātra aktieru izpildījumā no pulksten 19 līdz 24 varēs Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā.

 

Tuvāk iepazīt mūsu valsts prezidentus būs iespēja Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī – torņa 7. stāvā no pulksten 19 līdz 1 varēs spēlēt spēli «Atpazīsti prezidentu». Tāpat šajā laikā būs atvērtas torņa ekspozīcijas un skatu laukums, bet pulksten 21 ikviens aicināts piedalīties naksnīgā pastaigā «Prezidentiem pa pēdām» pa Jelgavu gides Sarmītes Bērziņas pavadībā, pulcēšanās – pie Jāņa Čakstes pieminekļa. Torņa pagalmā savukārt skanēs mūzika un būs iespēja iegādāties restorāna «La tour de Marie» sarūpētos dzērienus un par samaksu baudīt gardus franču stila našķus.

 

Jelgavas pilī no pulksten 19 līdz 1 aulas foajē varēs apskatīt Jelgavas mākslinieku izstādi «Mēs nākam no savas zemes», bet Sudraba zālē – izstādi «Jelgavas pils LLU Ainavu arhitektūras un plānošanas studiju programmas studentu darbos». Informācijas tehnoloģiju fakultāte būs sarūpējusi izstādi «No rakstāmmašīnām līdz datoram». Aulā no pulksten 20 līdz 22 notiks deju kolektīva «Skalbe» tradicionālais draugu sadancis. Pulksten 22 Jelgavas pils 278. telpā notiks lekcija «Ziedi. Simboli. Ornāti» par priesteru liturģiskajiem tērpiem.

 

Savukārt Studentu teātrī Jāņa Čakstes bulvārī 7 pulksten 22.15 un 23.15 būs iespēja apmeklēt gleznieciski skatuvisku vīziju «Zemes zvaigznes».

 

Jelgavas pilsētas bibliotēka Muzeju naktī no pulksten 19 līdz 24 piedāvās iesaistīties radošajās darbnīcās, kurās varēs darināt rokdarbus no dabas materiāliem, spēlēt galda spēles, piedalīties viktorīnā «Šūpojies šūpulīt», atbildot uz atjautības uzdevumiem un, izpildot praktiskus pārbaudījumus, spēlēt spēli «Iešūpots Latvijā», apskatīt grāmatu izstādi «Mēs visi nākam no savas bērnības». Rast mieru būs iespēja meditatīvajā telpā bibliotēkas 3. stāvā, savukārt bibliotēkas pagalmā, Vasaras mākslas galerijā, būs apskatāma mākslas studijas «Mansards» audzēkņu darbu izstāde «100 darbi Latvijai».

 

Jelgavas Mākslas skolā no pulksten 18 varēs baudīt dzīvo mūziku, kā arī skolas audzēkņu sagatavotu deju priekšnesumu, ko viņi iestudējuši. Bet skolas iekštelpās varēs apskatīt izstādi «Zīmēju dzejoli» un darbus par putnu tematiku. Muzeju nakts aktivitātes Mākslas skolā notiks no pulksten 18 līdz 22.

 

Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija šogad Muzeju nakti aicinās izbaudīt pa dienu, pulksten 12, 14 un 16 dodoties aptuveni pusotras stundas garā ekskursijā uz vēsturisko Jelgavas lokomotīvju depo, kur glabājas Dzelzceļa muzeja vēl restaurāciju gaidošās tvaika lokomotīves un vagoni. Interesenti ekskursijai līdz 18. maija pulksten 17 aicināti pieteikties pa tālruni 20032331 vai e-pastu muzejs@ldz.lv. Dalības maksa – 4,50 eiro, pensionāriem un studentiem – 3 eiro, bet bērniem un skolēniem – 1 eiro.

 

Jelgavas ugunsdzēsības depo, Dobeles ielā 16, no pulksten 19 līdz 22 interesentiem būs iespēja ne tikai izzināt ugunsdzēsības vēsturi, bet arī apskatīt ugunsdzēsēju glābēju depo un tajā esošos ugunsdzēsības transportlīdzekļus, kā arī pielaikot aizsargtērpu un rast atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem par drošību. Jaunākie ciemiņi varēs saņemt krāsojamās grāmatiņas.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē