17.9 °C, 2.1 m/s, 94.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAicina uz nākamo cikla “Sajūti vasaru Jelgavā!” pārgājienu
Aicina uz nākamo cikla “Sajūti vasaru Jelgavā!” pārgājienu
08/07/2022

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) jūlija nedēļas nogalēs aicina bez maksas doties pārgājienu cikla “Sajūti vasaru Jelgavā!” tematiskajos pārgājienos, baudīt vasaru un iepazīt Jelgavas vēsturi. 16. jūlijā pulksten 11 notiks otrais cikla pārgājiens “Pa Jelgavas senajām ielām”.

Pārgājiens “Pa Jelgavas senajām ielām” norisināsies gides Guntas Tranas pavadībā. Pastaiga sāksies no Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa un virzīsies pa Raiņa ielu līdz Vecpilsētas ielas kvartālam. Dalībniekiem pārgājienā būs iespēja uzzināt ko vairāk par vienu no senākajām Jelgavas ielām, kuras aprises var saskatīt senākajos pilsētas plānos. Gide pastāstīs par saglabāto un restaurēto Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāli, Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāli, bijušo Pasta ēku, kā arī par tagadējā Raiņa parka vēsturi. Ekskursanti varēs uzzināt, kur atradusies ēka, kuras celtniecībā pēc nostāstiem roku pielicis cars Pēteris I, un kur jau 1775. gadā atradusies ievērojama izdevniecība. Pārgājiens turpināsies pa ielu, gar kuru senatnē gāja pilsētas valnis līdz pat Vecpilsētas ielas kvartālam, kurš pēdējos gados piedzīvo būtiskas pārmaiņas. Paredzētais pārgājiena ilgums ir apmēram trīs stundas.

 

Dalība pārgājienā ir bez maksas, dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

 

Jautājumu gadījumā par personas datu apstrādi aicinām vērsties pie Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs” galvenās speciālistes administratīvajos jautājumos Laines Rozenbergas – tālrunis 63005452, e-pastas laine.rozenberga@tornis.jelgava.lv. Papildus informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs