21.6 °C, 1.6 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaAicina veidot audiostāstus par Jelgavu
Aicina veidot audiostāstus par Jelgavu
17/03/2018
Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Jelgavas Izglītības pārvaldi aicina skolēnus piedalīties projektā “Pastāsti Jelgavai”, veidojot audiointervijas ar vecvecākiem vai citiem radiniekiem, kas ilgus gadus dzīvo Jelgavā un ir gatavi dalīties savās atmiņās. Audiostāstus var iesniegt līdz 20. aprīlim.

Bibliotēkā norāda, ka saruna jāveido kā stāsts par kādu konkrētu vietu vai ielu Jelgavā, ar kuru saistās īpašas atmiņas, kāds nozīmīgs dzīves notikums. Iespējams, stāsts var veidoties kā dialogs par Jelgavas vietām, jo katrai paaudzei ir savs redzējums.

 

Intervijas gaitā vēlams pievērsties šādu jautājumu pārrunāšanai: cik ilgu laiku uzrunātais cilvēks dzīvo, strādā Jelgavā; kad ir studējis Jelgavā; kādas spilgtas atmiņas saistās ar konkrētu Jelgavas objektu vai ielu; kā stāstā pieminētais objekts ir mainījies – varbūt tas mūsdienās atrodas pavisam citā vietā; kāda gaisotne stāstā minētājā periodā valdīja pilsētā?

 

Respondentam pirms intervijas jāaizpilda veidlapa “Vienošanās par intervijas ierakstīšanu, transkribēšanu un fotomateriālu izmantošanu”, kurā intervējamais apliecina, ka neiebilst ieraksta publicēšanai bibliotēkas datubāzē.

 

Stāstu audioieraksti un fotoattēli projekta dalībniekiem jāiesniedz līdz 20. aprīlim. Audioierakstus var sūtīt elektroniski pa e-pastu gundega.kalnina@biblioteka.jelgava.lv vai aiznest uz bibliotēku savā datu nesējā. Saņemt papildu informāciju un pieteikt dalību projektā var pa tālruni 63007747, 26429647 vai e-pastu gundega.kalnina@biblioteka.jelgava.lv.

 

Foto: no Jelgavas pilsētas bibliotēkas arhīva.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē