16.9 °C, 3.2 m/s, 67.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAicina ziņot par pilsētas infrastruktūras bojātājiem
Aicina ziņot par pilsētas infrastruktūras bojātājiem
12/03/2021

Jelgavas pilsētā ik gadu tiek izveidoti jauni vides objekti un uzlabota infrastruktūra, taču nereti, apsekojot pilsētu vai konkrētu objektu, nākas konstatēt, ka infrastruktūra ir bojāta. Pēdējās nedēļās pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” vairākkārt fiksējusi infrastruktūras bojājumus Svētes palienes pļavu koka pastaigu laipās. Iedzīvotāji aicināti ziņot par personām, kas bojā infrastruktūru, zvanot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

“Pilsētsaimniecībā” informē, ka Svētes palienes pļavās izbūvēto koka pastaigu laipu aprīkojums tiek bojāts regulāri. Piemēram, februāra vidū bija noplēsts un aiznests viens informatīvais stends, kas atrodas palienes teritorijā tuvāk Sniega ielai un Būriņu ceļam, savukārt otrs informatīvais stends tika bojāts jau pērn oktobrī, un to nomainīja pret izturīgāku. Pagājušajā nedēļā koka pastaigu laipām atlauzts un sabojāts metāla siets, kas piestiprināts pie margām iedzīvotāju drošībai, – par to iedzīvotāji ziņoja sociālajos tīklos. Tāpat tiek norautas tur izvietotās norādes, kas nosaka pārvietošanās virzienu, informatīvās zīmes, kas izvietotas uz ārkārtējās situācijas laiku, un tiek apzīmētas laipu margas. Visus bojājumus “Pilsētsaimniecība” iespējami ātri cenšas novērst un atjaunot pieejamā finansējuma ietvaros. Taču iedzīvotāji aicināti saudzīgi izturēties pret pilsētas infrastruktūru un nebojāt to. Jāpiebilst, ka par pilsētas infrastruktūras bojāšanu vainīgās personas var saukt pie atbildības.

 

“Pilsētsaimniecība” atgādina, ka koka laipas domātas mierīgām pastaigām un dabas vērošanai. Mājdzīvnieks jātur pavadā, un aiz viņa jāsavāc ekskrementi, turklāt ar suni pa laipām jāpārvietojas, neapdraudot apkārtējos un netraucējot citiem apmeklētājiem. Tāpat lūgums nebarot ūdenstilpēs mītošos putnus, jo tas kaitē putnu veselībai.

 

Apmeklētāji jau pirms pastaigas aicināti nodrošināties, lai līdzi paņemtās pārtikas iepakojums un citi atkritumi būtu ērti aiznesami uz mājām vai līdz tuvākajai atkritumu urnai – atkritumus laipu teritorijā izmest ir aizliegts. Arī smēķēt uz koka laipām ir aizliegts.

 

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijai izbūvētās pastaigu laipas turpmāk lūgts uzraudzīt pastiprināti, jo īpaši brīvdienās un svētku dienās.

 

Jāpiebilst, ka regulāri tiek bojāts arī Pilssalas skatu tornis un apkārtējie infrastruktūras elementi, līdz ar to ir jāatjauno gan vārtiņu, gan cita aprīkojuma skrūves un koka detaļas.

 

Skatu torņa un laipu apmeklētājiem, kā arī tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem lūgums būt modriem un, pamanot personas, kas bojā vai grasās nodarīt kaitējumu pilsētas infrastruktūrai, nekavējoties informēt Jelgavas pilsētas Pašvaldības policiju pa tālruni 8550 vai Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē