14.2 °C, 0.6 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsAirēšanas tehniku slīpē uz speciāliem trenažieriem
Airēšanas tehniku slīpē uz speciāliem trenažieriem
13/02/2020

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētājiem treniņi uz ūdens atsāksies martā. Bet ziemas sezonā tiek strādāts pie fiziskās sagatavotības un airēšanas tehnikas pieslīpēšanas, izmantojot speciālus airēšanas trenažierus.

Ziemas sezonā airētāji strādā pie fiziskās sagatavotības, spēka un izturības, aizvadot treniņus gan sporta zālē, gan baseinā, gan uz speciāliem trenažieriem. No janvāra iespēju klāsts papildināts ar jaunākās paaudzes airēšanas trenažieri, kurš ļauj analizēt sportista fiziskos parametrus airējot un uzlabot, pieslīpēt airēšanas tehniku. “Jaunais trenažieris ir līdzīgāks laivai nekā citi trenažieri. Te var arī iestatīt stādīt veicamās distances garumu, lai redzētu, cik ilgā laikā sportists to veiks. Tāpat šis trenažieris ļauj kontrolēt un analizēt airēšanas ātrumu, tempu, muskuļu grupu slodzi. Tiesa, īstā laivā airēt ir grūtāk, jo nāk klāt arī dabas faktors, piemēram, viļņi, vējš, bet līdzsvars laivā jānotur, neskatoties ne uz ko,” stāsta BJSS airētājs Jānis Timbors.

Sporta skolā akadēmiskajā airēšanā pie trenerēm Agitas Puriņas un Evitas Jaunbaueres šobrīd trenējas ap 30 jauniešu. Lielākajai daļai šosezon paredzēti starti Jelgavas, Latvijas un Baltijas mēroga sacensībās. Pirmās no tām būs jau mēneša beigās – 22. un 23. februārī Daugavpilī norisināsies Latvijas ziemas čempionāts telpās. Tajā tiks ņemti vērā sportista rezultāti uz airēšanas trenažiera un baseinā. Savukārt pirmās sacensības uz ūdens būs 2. maijā Jūrmalā – Latvijas čempionāts garajās distancēs.

Dalība Eiropas un pasaules U-23 čempionātā plānota J.Timboram. “Martā kopā ar Jāni un vēl dažiem sportistiem dosimies uz treniņnometni Horvātijā. Lai gan Jānis vēl ir U-23 vecuma grupas sportists, pamazām mēģinām pierast arī pie konkurences pieaugušo grupā, tāpēc plānota arī dalība Pasaules kausa posmā un, iespējams, arī FISA Olimpiskās kvalifikācijas regatē,” stāsta A.Puriņa.

Jāpiebilst, ka reizi gadā airētāji sacenšas arī Jelgavā, Lielupē. Šogad Jelgavas atklātais jaunatnes čempionāts notiks 25. jūlijā. Pērn pilsētas čempionāts guva necerēti lielu atsaucību arī no Lietuvas airētājiem.

Foto: no A.Puriņas arhīva

Video: Sporta servisa centrs