23.2 °C, 3 m/s, 62.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsAirētāji no Latvijas čempionāta pārved septiņas medaļas
Airētāji no Latvijas čempionāta pārved septiņas medaļas
19/08/2019

Nedēļas nogalē Jūrmalā aizvadīts Latvijas čempionāts akadēmiskajā airēšanā pieaugušajiem. Latvijas čempiona titulu vieniniekos izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Jānis Timbors, kurš kopā ar Specializētās airēšanas sporta skolas airētāju Ģirtu Sokolovu izcīnīja arī čempiona titulu pārairu divniekos.

Visaugstākie sasniegumi no jelgavniekiem Latvijas čempionātā ir J.Tomboram, kurš 24 laivu konkurencē izcīnīja čempiona titulu vieniniekos un, startējot pirmo reizi pārī ar Ģ.Sokolovu, arī zelta medaļu pārairu divniekos.

 

Jelgavnieki šogad sevi labi apliecināja arī astotnieku laivu klasē, kurā BJSS audzēkņi četru laivu konkurencē izcīnīja 3. vietu. Komandā startēja visi jelgavnieki, kuri bija devušies uz čempionātu – J.Timbors, Ņikita Samsonovs, Romeo Mednis, Oskars Dervins, M.Izkalns, Jēkabs Gronskis, Kristaps Kārklis, bet stūrmaņa loma bija uzticēta vienīgajai meitenei – K.Bumbierei.

 

Bronzas medaļu vieniniekos vieglsvara laivām izcīnīja Ņ.Samsonovs, bet nepāra airu divniekos R.Mednis kopā ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkni Egīlu Kukšu. 3. vietā Latvijas čempionātu pieaugušajiem noslēdza arī Jelgavas puišu četrinieks – Ņ.Samsonovs, R.Mednis, M.Izkalns un O.Dervins. Bronzas medaļu, startējot kopā ar Specializētās airēšanas sporta skolas audzēknēm, izcīnīja arī K.Bumbiere.

 

Kopumā jelgavnieki izcīnīja septiņas medaļas. Pēc šī čempionāta divi Jelgavas jaunieši – M.Izkalns un K.Bumbiere – ir iekļauti Latvijas izlasē, un pārstāvēs valsti Baltijas jūras valstu kausā junioriem “Baltic Cup”, kas notiks 27. un 28. septembrī Igaunijā. M.Izkalns “Baltic Cup” startēs vieniniekos, bet K.Bumbiere kopā ar jūrmalnieci – divniekos.  

 

Foto: no treneres A.Puriņas arhīva

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē