16.2 °C, 4 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsAirētāju četriniekam Eiropas U-19 čempionātā 11. vieta
Airētāju četriniekam Eiropas U-19 čempionātā 11. vieta
24/05/2022

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airētāju četrinieks – Andrejs Kļaviņš, Patriks Strazds, Valters Sējāns un Emīls Niks Donovs – Eiropas U-19 čempionātā izcīnījuši 11. vietu.

Eiropas U-19 čempionāts airēšanā notika 21. un 22. maijā Itālijas pilsētā Varēzē. Latviju čempionātā pārstāvēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārairu četrinieks. “Šīs mūsu četriniekam bija pirmās nopietnās Eiropas mēroga sacensības. Viņi 2000 metru distanci čempionāta laikā noairēja trīs reizes. Vispirms priekšbraucienā, kurā izdevās uzstādīt personīgo rekordu – 6:07,98 minūtes – un iekļūt pusfinālā. Pēc pusfināla mūsu komanda iekļuva B finālā, kurā sportisti cīnās par 7.–12. vietu. Un tad arī fināla brauciens,” Jelgavas pašvaldības iestādei”Sporta servisa centrs” pastāstīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airēšanas trenere Agita Puriņa. Kopumā Jelgavas četrinieks izcīnīja 11. vietu no 14 komandām.

 

“Protams, būtu jātiek ārā no sešām minūtēm, ja ir labi laikapstākļi, lai pretendētu uz A finālu, bet puiši ieguva fantastisku pieredzi un ir apņēmības pilni iet uz priekšu. Tomēr uzskatu, ka komanda nostartēja labi,” vērtē trenere, piebilstot, ka jelgavnieki bija jaunākā puišu četrinieku komanda.

 

 

Foto: Agita Puriņa