14.2 °C, 0.6 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAizliegs kreiso pagriezienu no Lielās ielas uz Pētera ielu
Aizliegs kreiso pagriezienu no Lielās ielas uz Pētera ielu
30/04/2024

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka ceturtdien, 2. maijā, tiks ieviestas satiksmes organizācijas izmaiņas Lielās ielas, Pulkveža Brieža ielas un Pētera ielas krustojumā – tur nedrīkstēs veikt kreiso pagriezienu no Lielās ielas uz Pētera ielu. Kreisais pagrieziens no Lielās ielas uz Pulkveža Brieža ielu tiks saglabāts.

Šobrīd ir atļauts kreisais pagrieziens, braucot pa Lielo ielu, lai nogrieztos gan uz Pulkveža Brieža ielu, gan uz Pētera ielu. Taču ikdienā, kad transportlīdzekļi abos virzienos gaida, lai veiktu kreiso pagriezienu, veidojas satiksmei bīstamas situācijas, jo krustojuma pārredzamība tiek apgrūtināta. Pēdējo trīs mēnešu laikā zināms par četriem ceļu satiksmes negadījumiem šajā krustojumā, kas, iespējams, bijuši saistīti ar kreisā pagrieziena veikšanu. “Pilsētsaimniecības” satiksmes organizācijas inženieris Kārlis Krūkliņš informē, ka minētajā krustojumā 5. martā veikta satiksmes uzskaite gan rīta, gan vakara stundās – skaitītas automašīnas, kas veic kreiso pagriezienu no Lielās ielas uz Pulkveža Brieža ielu un Pētera ielu. No pulksten 7 līdz 8, kad ir intensīvākā satiksme, kreisais pagrieziens no Lielās ielas uz Pulkveža Brieža ielu veikts 36 reizes, bet no Lielās ielas uz Pētera ielu – piecas reizes. Savukārt no pulksten 16.30 līdz 17.30 kreisais pagrieziens uz Pulkveža Brieža ielu veikts 46 reizes, bet uz Pētera ielu – 33. “Esošajā situācijā, ja automašīna brauc no Rīgas puses, tad, piemēram, lai nokļūtu līdz Raiņa parkam, transportlīdzekļa vadītājs var veikt kreiso pagriezienu Lielās ielas un Jāņa Čakstes bulvāra, Pasta ielas, Mātera ielas, Pētera ielas, Pulkveža Oskara Kalpaka ielas un Dambja ielas krustojumā. Savukārt, ja automašīna brauc virzienā no Dobeles, tad, piemēram, lai nokļūtu līdz Jelgavas kultūras namam, kreisais pagrieziens iespējams tikai Lielās ielas un Dambja ielas, Pulkveža Brieža ielas un Uzvaras ielas krustojumā. Izvērtējot situāciju, Satiksmes kustības drošības komisija pieņēma lēmumu aizliegt kreiso pagriezienu no Lielās ielas uz Pētera ielu,” situāciju skaidro K.Krūkliņš.

Krustojumā ceturtdien tiks uzstādītas ceļa zīmes Nr.513 “Braukšanas virzieni joslās”, ieklāts ceļa apzīmējums, kā arī uzstādītas informatīvās zīmes par satiksmes organizācijas izmaiņām, lai tām pievērstu transportlīdzekļu vadītāju uzmanību. Plānots, ka informatīvās zīmes tur būs aptuveni divas nedēļas, nepieciešamības gadījumā – ilgāk.

Kreisā pagrieziena manevrs no Lielās ielas uz Pulkveža Brieža ielu tiks saglabāts, turklāt luksoforam tiks uzstādīts sarkanā krusta signāls uz melna fona, kas nozīmēs, ka automašīna droši var veikt kreisā pagrieziena manevru. Sarkanais krusts, ko redz autovadītājs, braucot pa Lielo ielu no Dobeles puses, informēs par to, ka pretim braucošo transportlīdzekļu vadītājiem luksoforā deg aizliedzošais signāls.

Izmaiņas tiks ieviestas saskaņā ar Satiksmes kustības drošības komisijas 2024. gada 13. marta lēmumu.