-3.3 °C, 4 m/s, 91.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAizsākam jaunu tradīciju!
Aizsākam jaunu tradīciju!
09/05/2008

Foto autors: Ivars Veiliņš

Foto autors: Ivars Veiliņš

Aizvadītajā nedēļā, 1.maijā Jelgavas Kultūras namā pirmais pareizticīgo Lieldienu festivāls „Lieldienu zvans” pulcināja daudz jelgavnieku un pilsētas viesu, lai kopīgi priecātos par Kristus augšāmcelšanos, baudot koncertu.

Doma par to, ka šāds festivāls jārīko, nāk no Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra. Zinot, ka Sabiedrības integrācijas birojs kopā ar savu radošo komandu jau vairākus gadus organizē koncertus pareizticīgo Ziemassvētku laikā, Metropolīts Aleksandrs aicināja turpināt un paplašināt tradīciju, organizējot arī koncertu – festivālu pareizticīgo Lieldienu laikā. Viņa ideja bija arī tā, ka šāda koncertprogramma jāuzved ne tikai Jelgavā, bet arī Rīgā. Ar Metropolīta Aleksandra svētību salīdzinoši īsā laika sprīdī tika veikti nepieciešamie priekšdarbi pilnvērtīgai festivāla norisei, kurā milzīgu ieguldījumu veica Festivāla „Lieldienu zvans” mākslinieciskā vadītāja Jeļena Vavilova, režisore Lūcija Ņefedova, literārā konsultante Raisa Andžāne, scenogrāfe Anna Ziemele un Sabiedrības integrācijas biroja darbinieces.

Pareizticīgajiem Lieldienas ir vislielākie gada svētki – tās ir gaviles un prieks par Kristus augšāmcelšanos. Festivāla „Lieldienu zvans” programma tika veidota divās daļās: pirmajā, ņemot vērā pareizticīgo Lieldienu tradīcijas, izskanēja garīgā mūzika, kuru klausītājiem sniedza kori „Blagovest” (vad. A.Brandavs, Rīga), „Accolada” (vad.O.Čerkasova, Rīga) un apvienotais bērnu koris J.Vavilovas vadībā, kurā uzstājās mazie dziedātāji no Jelgavas 2.pamatskolas jaunāko klašu skolēnu kora „Zvoņnica”, Jelgavas 5. un 6. vidusskolas jaunāko klašu audzēkņi. Savukārt festivāla otrā daļa iezīmējās ar spilgtu tautisko kolorītu, kuru atklāja tautas instrumentu orķestris „Kadans” I.Krutikovas vadībā un turpināja folkloras ansambļi – „Jarilo” (vad.J.Cema, Liepāja), „Ukrainočka” (vad.J.Tjutjuņikovs, Rīga), „Nadzeja” (vad.L.Sereda, Rīga), „Zvoņnica” (vad.J.Vavilova, Jelgava) un tautas deju ansambļi – „Vēja zirdziņš” (vad.A.Skrastiņa, Jelgava) un „Ivuška” (vad.V.Laizāne, Rīga), kas priecēja ikvienu skatītāju un klausītāju zālē.

Festivāla „Lieldienu zvans” organizatori izsaka vissirsnīgāko pateicību visiem pasākuma dalībniekiem, kolektīvu vadītājiem, kā arī atbalstītājiem, bet jo īpaši Jelgavas domei, Krievijas vēstniecībai Latvijā, SIA „Euro Transoil”, „JTM” un Maskavas namam.

Informācija sagatavota
Sabiedrības integrācijas birojā