19 °C, 3.5 m/s, 72.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAizsargu ielu pabeigs šogad; sāks rotācijas apļa pārbūvi
Aizsargu ielu pabeigs šogad; sāks rotācijas apļa pārbūvi
23/08/2023

Intensīvi remontdarbi turpinās uz Jelgavas apvedceļa, kur tiek rekonstruēta Aizsargu iela un praktiski jau pabeigti darbi Kārniņu ceļa un Lediņu ceļa posmos. Lai secīgi darbus turpinātu, pašvaldība iesniedza pieteikumu aizņēmuma līdzekļu ņemšanai, lai tuvākajā laikā varētu sākt arī Aizsargu ielas rotācijas apļa rekonstrukciju. Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Māris Mielavs prognozē, ka rekonstrukcijas darbi to pirmajā posmā – Aizsargu ielā no rotācijas apļa līdz pilsētas robežai – tiks pabeigti līdz gada nogalei. Savukārt septembra beigās tiks uzsākta un nākamā gada pirmajā pusē vēl turpināsies Aizsargu ielas rotācijas apļa pārbūve.

Aizsargu ielā būs atjaunots tranzītielas segums, uzlabota lietusūdens novade, saremontētas caurtekas, savukārt, lai uzlabotu satiksmes drošību, krustojumā ar Kārniņu ceļu tiek izbūvēts rotācijas aplis. Tuvojoties rotācijas aplim un rotācijas aplī būs apgaismojums, bet gājēju drošībai – ietve pie rotācijas apļa. Darbus iepirkuma konkursa rezultātā SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” veic par kopējo summu 1 462 123,14 eiro (bez PVN).

Kārniņu ceļa rotācijas aplī noslēdzas apmaļu izbūve un jau šonedēļ varētu sākties asfaltēšana. Paralēli tam tiek izbūvēts arī apgaismojums.

Aizsargu ielā jau ir ieklāta asfalta virskārta. Vēl jāieklāj ielas horizontālais apzīmējums un jāuzstāda ceļa zīmes.

Pirms jaunā rotācijas apļa tiek būvēta gājēju ietve, kas šo ceļa posmu ļaus droši šķērsot gājējiem.

Aizsargu ielā aiz jaunizbūvējamā rotācijas apļa Rīgas virzienā patlaban tiek būvētas ceļa apmales.

Darbi Lediņu ceļā līdz pilsētas robežai ir pabeigti – šajā posmā veikta dubultā virsmas apstrāde. Šobrīd arī Jelgavas novads ir izsludinājis iepirkumu, lai uzlabotu segumu Lediņu ceļa posmam novada teritorijā.

Kārniņu ceļa posmā jau ir ieklāts asfalta segums.

Iepirkums par Aizsargu ielas rotācijas apļa rekonstrukciju jau ir noslēdzies. Tiklīdz pašvaldība saņems Finanšu ministrijas apstiprinājumu aizņēmuma ņemšanai, pārbūves darbi rotācijas aplī varēs sākties. Papildus rotācijas apļa pārbūvei šajā projekta kārtā tiks sakārtots arī ceļa posms līdz Mežciemam un gar Meža kapiem.