14.3 °C, 2.3 m/s, 74.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAizvadīta konkursa “Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena
Aizvadīta konkursa “Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena
19/02/2020

19.februārī noslēgusies konkursa “Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena, kurā savas prasmes prezentēja bērni, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Konkurss norisinājās trīs vecuma grupās – pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņi, 1.- 2.klašu un 3.- 4.klašu skolēni.

Konkursa dalībnieki deklamēja divus dzejoļus vai prozas sacerējumus, no kuriem viens bija latviešu valodā, otrs – dzimtajā valodā. Žūrijas vērtējumam izskanēja dzejoļi gan krievu, gan angļu, arī čigānu, itāļu un ukraiņu valodās. Bez sagatavošanās 1. līdz 4. klašu skolēni lasīja vecumposmam atbilstošu nepazīstamu tekstu, ko konkursa vajadzībām piemeklēja Jelgavas bērnu bibliotēkā “Zinītis”, lai veicinātu lasītprasmi bērnu un jauniešu vidū.  

 

Konkursa pirmajā dienā dalībniekus vērtēja  LLU lektore- dzejniece un Jelgavas dzejnieku kluba “Pieskāriens” vadītāja Rasma Urtāne, Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Lilija Stepanova,  Jelgavas pilsētas bibliotēkas bibliotekāre un UNESCO Stāstu bibliotēku tīkla koordinatore Jelgavā Gundega Kalniņa, kā arī Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža.

 

KONKURSA REZULTĀTI

 

 Pirmsskolas vecuma grupā:

1. vieta – Polina Šefere (PII “Zvaigznīte”)

2. vieta – Karolina Skrobuka (PII “Zvaigznīte”)

2. vieta – Darja Tesjolkina (PII “Zvaigznīte”)

3. vieta – Olga Avdejeva (PII “Zvaigznīte”)

 

1.-2.klašu grupā:

 

1. vieta – Olīvija Andžalīna Jermilova (Jelgavas 4.vidusskola)

2. vieta – Lidija Golubova (Jelgavas 4.vidusskola)

2. vieta – Vanesa Kiusi (Jelgavas 4.vidusskola)

3. vieta – Ariana Smilga (Jelgavas 5.vidusskola)

 

3.-4.klašu grupā:

 

1. vieta – Matvejs Šokels (Jelgavas 5.vidusskola)

2. vieta –  Jevgenijs Bondarenko  (Jelgavas 6.vidusskola)

2. vieta –  Līna Mateiko (Jelgavas 4.vidusskola)

3. vieta – Kirils Maļinovskis (Jelgavas 5.vidusskola)

 

Ikviens konkursa dalībnieks saņēma Pateicības rakstu par piedalīšanos daiļlasītāju konkursā “Riti raiti, valodiņa!”, kā arī nelielu motivācijas balvu. Konkursa laureāti tika apbalvoti ar Diplomiem un interesantām grāmatām. Šogad žūrijas komisija piešķīra arī vairākas veicināšanas balvas.

 

Sabiedrības integrācijas pārvalde izsaka pateicību visu izglītības iestāžu vadītājiem, kuru audzēkņi piedalījās konkursā, kā arī pedagogiem, kuri ieguldīja savu darbu un laiku, sagatavojot bērnus dalībai konkursā. Paldies arī vecākiem, kuri sirsnīgi atbalstīja savas atvases gan klātienē, gan attālināti.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta