19.5 °C, 3.1 m/s, 50.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAizvadīta “LIELUPES LĪDAKA 2018”
Aizvadīta “LIELUPES LĪDAKA 2018”
21/10/2018

20.oktobrī Lielupes ūdeņos, posmā no Lielupes tilta līdz Svētes ietekai, notika Jelgavas pilsētas atklātās sacensības makšķerēšanā no laivām “Lielupes līdaka 2018”. Uzvarētājs Aigars Jurēvics izvilka 8,200 kg smagu līdaku!

Sacensības bija atklātas un tajās varēja piedalīties visi interesenti individuāli vai komandās (komandā 2 sportisti). Sacensības dalībnieki netika dalīti pēc vecuma vai dzimuma. 

 

Šogad sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits. Kopā piedalījās 65 dalībnieki (38 laivas), no kuriem 28 bija komandas un desmit individuālie makšķernieki. Piecu lielāko un smagāko līdaku autori sacensībās tika apbalvoti ar naudas balvām. Uzvarētājs šī gada sacensībās ir jelgavnieks Aigars Jurēvics, kurš izvilka 8,200 kg smagu un 110 cm garu līdaku. Otrajā vietā Aleksandrs ar 1,240 kg smagu līdaku un 2,590 kg zandartu, bet trešajā vietā Andris Liepiņš.

Komandu grupā pirmajā vietā ierindojās Ojārs Mutjuševičs un Vitālijs Vasiļjevs ar 2,540 kg smagu un 75cm garu līdaku, otrajā vietā Andis Rozenbilds un Renārs Ķuze ar 2,380 kg smagu un 63cm garu, bet trešajā vietā Gints Zariņš un Aivars Egle. 

 

Ikgadējo sacensību mērķis bija noteikt veiksmīgāko makšķernieku līdaku ķeršanā, kā arī popularizēt makšķerēšanu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu. 

 

Sacensību noteikumi:

Sacensību dalībniekam reģistrācijā jāuzrāda derīga makšķerēšanas atļauja, kas noteikta Makšķerēšanas noteikumos. Sacensību “Lielupes līdaka 2018” nolikums paredz, ka laivā var atrasties viens un divi makšķernieki – laivā obligāti jāatrodas vienam pilngadīgam, atļautas laivas ar motoru un bez motora.

Sacensības notiek saskaņā ar “Makšķerēšanas noteikumi LR ūdenstilpēs” un “Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos”. Sacensību dalībnieks pats ir atbildīgs par drošības noteikumu ievērošanu sacensību laikā; dalībniekiem sacensību laikā aizliegts lietot alkoholiskus dzērienus un citas apreibinošas vielas. Sacensībām ir noteikta dalības maksa (1 cilvēlam EUR 8-, pensionāriem, skolēniem un invalīdiem EUR 5-,)

 

Makšķerēt atļauts ar vienu makšķeri vai spiningu, drīkst izmantot dzīvo ēsmu. Makšķerēšanas sacensību “Lielupes līdaka 2018” godalgoto vietu ieguvējus individuālā un komandu vērtējumā apbalvo ar balvām. Lielākās līdakas īpašniekam tiks pasiegta speciālā balva, kā arī pārsteiguma balva citu lielāko zivju sugu ieguvējiem. 

 

Sacensības rīko makšķerēšanas sporta klubs “Lielupes brekši” sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru. Sacensību galvenais tiesnesis Juris Kaminskis.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.  

 

Informācija: Sporta servisa centrs