9.7 °C, 1.9 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAizvadīta Smilšu festivāla pirmā diena
Aizvadīta Smilšu festivāla pirmā diena
09/06/2019
Ar tēmu “Antīkā pasaule” 13. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls “Summer signs” savā pirmajā festivāla dienā Pasta salā uzņēmis pirmos tūkstošus apmeklētāju. Pirmās dienas rīta programma tika aizvadīta ar dažādām aktivitātēm visai ģimenei – atrakciju parku, izrādēm bērniem un dažādām radošajām darbnīcām. Savukārt, vakara programmā pasākuma viesus jau no pulksten 16.30 priecēja mūziķi no Latvijas un Lietuvas. Dienas noslēgumā, tieši pusnaktī, interesenti vēroja unikālu lielformāta šamota skulptūru kvēlošanas šovu zem Jelgavas naksnīgajām debesīm.

Festivāls turpinās arī šodien, 9. jūnijā, aicinot apmeklētājus no pulksten 10 līdz pulksten 23.

Līdzās skulptūru apskatei, mazākie apmeklētāji festivāla otrajā dienā aicināti baudīt speciāli viņiem sagatavotu kultūras programmu kopā ar Jelgavas Ādolfa Alunāna teātra un  Jelgavas Jaunā teātra aktieriem. Tāpat parkā pieejams našķu un suvenīru tirdziņš, atrakciju parks, kā arī parka apmeklētāji var izmantot iespēju Pasta salas pludmalē nopeldēties.

No pulksten 16.30 uz lielās skatuves gaidāmi grupu “Rahu The Fool”, “Dziļi violets” un “Opus Pro” koncerti.

Jāatgādina, ka šogad smilšu mākslas darbus, atainojot tajos dažādu kultūru senos simbolus, veidoja tēlnieki no Somijas, Ukrainas, Krievijas, ASV, Mongolijas, Kazahstānas, Lietuvas un Latvijas. Kazahstāna un Mongolija Jelgavas smilšu skulptūru festivālā ir pārstāvēta pirmo reizi.

Pirmo vietu ar skulptūru “Ceļojums senatnē” šogad saņēma Irina Alimurzajeva no Krievijas, otrajā vietā – ASV mākslinieks Kevins Krofords ar darbu “Bābeles tornis”, savukārt trešās vietas ieguvējs ir Mongolijas mākslinieks Munhans Erdene Cagāns ar skulptūru “Mongolijas cītara”.

Jāatgādina arī, ka pirms došanās uz festivālu, jāparūpējas par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un galvassegu. Aktīvās atpūtas cienītāji aicināti ņem līdzi volejbola bumbas un peldlietas.

Festivāla laikā pilsētā ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

 

 

Foto: I. Veiliņš

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības 

Sabiedrisko attiecību pārvaldē