22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAizvadīti bibliotēkas Pagalma svētki
Aizvadīti bibliotēkas Pagalma svētki
29/04/2024

Ar izzinošu un daudzveidīgu programmu visai ģimenei 28. aprīlī Jelgavas Pilsētas bibliotēkā aizvadīti Pagalma svētki.

Svētkus atklāja Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja galvenā krājuma glabātāja Alda Barševska stāsti par “Academia Petrina” pagalma vēstures līkločiem un noslēpumiem. Stāstnieka tēlā iejutās arī svētku apmeklētāji, kuri dalījās savos atmiņu stāstos par bērnību un piedzīvojumiem pagalmos. Savukārt ar muzikālu priekšnesumu uzstājās Vilnis Dumpis un Guntis Šveicers, bet kā pārsteigums – muzikālu sveicienu svētku apmeklētājiem veltīja Saimons Vestrips no Anglijas.

Visas dienas garumā gan lieli, gan mazi svētku apmeklētāji aizrautīgi spēlēja dažādas lielformāta spēles un locīja origami. Lielu interesi izpelnījās “Sajūtu stūrītis”, kurā pēc taustes un smaržas bija jāatmin, kas paslēpies maisiņā, kas, kā izrādās, nemaz neesot bijis tik viegli. Nemitīga rosība bija vērojama pie grāmatu apmaiņas plaukta “Lasītājs dāvina lasītājam”, kurā apmeklētāji varēja gan paņemt un atrast sev kādu noderīgu grāmatu lasīšanai, gan atstāt grāmatas paši, ja tās vairs nav nepieciešamas.

Jāpiebilst, ka Pagalma svētkiem bibliotēka izveidoja izstādi “Jelgavas grāmatizdevēji” par 14 ievērojamākajiem grāmatizdevējiem Jelgavā kopš 18. gadsimta. Izstāde turpmāk būs apskatāma Jelgavas Pilsētas bibliotēkas lasītavā. Bet, lai vairāk izzinātu bibliotēkas pagalmu un notikumus, kurus tas glabā, apmeklētāji varēja aplūkot izglītojošu izstādi “Pa J.Joņeva romāna “Jelgava 94” pēdām”, kuru 2018. gadā projekta ietvaros īstenoja Jelgavas Pilsētas bibliotēka. Izstāde tapa, lai rosinātu pilsētas iedzīvotāju un viesu interesi par J.Joņeva slaveno romānu “Jelgava 94” un īpaši – tā saistību ar pilsētvidi un bibliotēku, kuras pagalmā savulaik notika kinolentes filmēšana.

Svētku laikā apmeklētājiem savas durvis vēra arī līdzās esošā studija “Mākslu RŪME”, aicinot iegādāties vietējo amatnieku un mākslinieku radītās lietas.