23.6 °C, 1.9 m/s, 85.4 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiAizvadīts jauniešu forums “Ko skola (ne)māca”
Aizvadīts jauniešu forums “Ko skola (ne)māca”
04/11/2023

Enerģiski, darbīgi un ar daudz patstāvīgai dzīvei gūtiem noderīgiem padomiem – tā aizvadīts sešpadsmitais Jelgavas Jauniešu forums “Ko skola (ne)māca”, Jelgavas tehnikumā pulcējot 63 dalībniekus.

Galvenais foruma mērķis bija izglītot jauniešus par patstāvīgai dzīvei nepieciešamām prasmēm un zināšanām un veicināt savstarpējo komunikāciju pilsētas jauniešu vidū.

Pamatojoties uz iegūto informāciju septembrī un oktobrī rīkotajās skolu diskusijās, tika izstrādātas interaktīvās sesijas jauniešu forumam, lai diskutētu ar jauniešiem par tiem aktuālākajiem jautājumiem saistībā ar finanšu pratību, līdzdalību, pilsonisko aktivitāti, darba intervijām un darba attiecībām.

Pirmo foruma interaktīvo sesiju atklāja jaunatnes organizācijas kluba “Māja” pārstāves Ance Mālkalne un Nikola Kleinberga ar prezentāciju “Kas nāk pēc 18”. Šajā sesijā jauniešiem tika plašāk izklāstīts par iespējām, kas rodas pēc 18 gadu vecuma (līdzdalības veidi, uzņēmējdarbības uzsākšana, vēlēšanas).

Otro foruma sesiju vadīja “SEB bankas” pārstāve Dace Tetere par tēmu “Kas manā maciņā – budžeta plānošana”, iesaistot radošā grupu darbā arī klātesošos. Visi foruma dalībnieki tika aicināti piedalīties virtuālā spēlē, ar kuras starpniecību varēja pārbaudīt, cik labi katram izdodas saplānot un sabalansēt savu budžetu.

Noslēdzošo interaktīvo sesiju vadīja sociālā uzņēmuma “Visas iespējas” pārstāve Silvija Ozola par tematu “Pirmie soļi darba dzīvē”. Tajā jaunieši varēja gūt vērtīgus padomus veiksmīgai darba intervijai, kā arī dažādus citus ieteikumus saistībā ar darba attiecību nodibināšanu.

Jaunieši izmantoja iespēju un arī uzdeva sev interesējošus jautājumus, kā arī aktīvi iesaistījās interaktīvajās sesijās.

Noslēgumā jauniešus izklaidēja apvienība “Izsauc ballīti”.