19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsAizvadīts Jelgavas nakts pusmaratons
Aizvadīts Jelgavas nakts pusmaratons
14/07/2019

Aizvadīts sestais Jelgavas nakts pusmaratons, kas ir viens no skriešanas seriāla “”BigBank” skrien Latvija” posmiem. Tas Jelgavā pulcēja 4663 skrējējus – gan jelgavniekus un citu Latvijas pilsētu iedzīvotājus, gan arī skrējējus no Lietuvas, Krievijas, Meksikas, Itālijas, Lielbritānijas un Slovākijas. 

Pasākums startēja ar mazuļu rāpošanas sacensībām Pasta salā, pēc mazuļu rāpošanas sacensībām, tika dots starts arī bērnu skrējieniem. Bērni atkarībā no vecuma veica 200, 500 vai 830 metrus, skrienot no pils puses līdz finišam Pasta salā.

Pēc bērnu skrējiena starts tika dots arī ģimeņu skrējienu, – distances garums bija 2 kilometri.

Jelgavas nakts pusmaratona iespaidīgākā daļa bija garāko distanču skrējieni (5km un nūjotāji, 10km un 21km distances), kas pulcēja kuplāko dalībnieku skaitu.

5 kilometru distanci pievarēja 1739 pasākuma dalībnieki, 10 kilometru distanci – 957 skrējēji, bet pusmaratonā godam finišēja 623 drosminieki. Paši dalībnieki atzīst, ka katram bija sava motivācija piedalīties, – kāds to darīja prieka pēc draugu un ģimenes lokā, kāds vēlējās pārbaudīt savu fizisko izturību, bet kādam tas bija profesionālais izaicinājums.

Šogad Jelgavas nakts pusmaratonā bija mainīta distanču startu kārtība – pusmaratona un 10 kilometru distanču skrējēji startēja atsevišķi no piecu kilometru distanču skrējējiem, turklāt garajām distancēm starts bija par 20 minūtēm ātrāk. Rezultātā, ar nelielu laika starpību finišā tikās gan pirmie piecu, gan desmit kilometru ātrākie skrējēji.

Rīdzinieks Jānis Razgalis pirmais finišēja 5 kilometru distancē,  līderis 10 kilometru skrējienā Anatolijs Macuks no Jēkabpils.

Jelgavas nakts pusmaratona noslēgumā apbalvoti ne vien katras distances ātrākie seši dalībnieki kopējā vērtējumā, bet arī seši ātrākie jelgavnieki, – 10 kilometru distanci šoreiz visātrāk no Jelgavas skrējējiem veica Anastasija Geraseva un Oskars Blauss, piecu kilometru distanci no jelgavniekiem visātrāk veica Anastasija Vidončikova un Endijs Titomers, savukārt pusmaratona distancē ātrākie jelgavnieki bija Sandra Platā un Oskars Stāmers.

Bērnu skrējiena dalībnieki atzīst, ka labākais ir ne tikai rezultāts un medaļa, bet arī pārsteigums finišā – putu ballīte! Katram pusmaratona dalībniekam bija iespējams iegravēt un saņemt savu piemiņas medaļu.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē