14.2 °C, 0.6 m/s, 92.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAizvadīts NVO forums “Kopā Jelgavai!”
Aizvadīts NVO forums “Kopā Jelgavai!”
10/12/2023

Sestdien, 9. decembrī, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notika Jelgavas NVO forums “Kopā Jelgavai!”, kurā šogad runāts par iedzīvotāju iesaisti, līdzdalības budžetu un iedzīvotāju padomēm. Forums pulcēja aktīvāko Jelgavas nevalstisko biedrību pārstāvjus, kuri piedalījās paneļdiskusijā, uzdeva jautājumus tās dalībniekiem, reizē izsakot priekšlikumus kopīgai sadarbībai.

Forumu atklāja pašvaldības iestādes “Sabiedriskais centrs” vadītāja Egita Veinberga. Par Jelgavas pilsētas iespējām un pieredzi iedzīvotāju līdzdalībā stāstīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, bet par to, kas paveikts pēc 2022. gada foruma, stāstījumā dalījās iestādes “Sabiedriskais centrs” vadītājas vietniece Ieva Zavinska.

Foruma turpinājumā dalībnieki tika aicināti piedalīties paneļdiskusijā, kuru moderēja Haralds Burkovskis. Par foruma tēmām no likumdošanas viedokļa diskusijā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību departamenta direktors Viesturs Razumovskis, par līdzdalību, pievēršoties veiktajiem pētījumiem un analizējot iedzīvotāju rīcību, domnīcas “Providus” vadošā pētniece Līga Stafecka izvirzīja dažādus secinājumus. Savu pašvaldību pieredzē un paveiktajā iedzīvotāju līdzdalībai dalījās Saldus novada komunikācijas speciāliste attīstības-sadarbības jautājumos Ilze Tomanoviča-Barone un Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes Projektu vadītājs apkaimju attīstības jautājumos Gaidis Balodis. Par Jelgavas pieredzi infrastruktūras attīstības jautājumos paneļdiskusijā varēja dzirdēt Jelgavas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītāja Māra Mielava stāstītajā. Biedrības “Jelgavas attīstībai” vadītājs Jānis Āboliņš akcentēja jautājumus sadarbības veicināšanai no iedzīvotāju un biedrību skatījuma. Visi paneļdiskusijas dalībnieki un moderators dalījās pieredzē, apsprieda iedzīvotāju iesaistes, līdzdalības un iedzīvotāju padomju darbības iespējas, vērtēja paveikto un dalījās plānotajā, kā arī sniedza atbildes uz klausītāju jautājumiem un komentāriem. Izskanēja jautājumi par NVO iespējām ietekmēt valsts un pašvaldības attīstības procesus, par iedzīvotāju padomju juridisko statusu un iespēju aktualizēt un realizēt pilsētā infrastruktūras vajadzības, kas nav iekļautas tuvāko gadu attīstības plānos un daudzi citi.

Noslēdzoties paneļdiskusijai, foruma dalībnieki tikai aicināti iepazīties ar biedrību vizītkartēm jeb vizītkartēm, kas iepriekš bija iesūtītas Jelgavas Sabiedriskajam centram. Biedrību pārstāvji tīklošanās sarunās iepazinās ar biedrību veikumu, piedāvājumu un vienojās kopīgai sadarbībai savu ideju realizēšanā.

Foruma otrajā daļā dalībnieki tika aicināti pievērsties improvizācijas domāšanas rīkiem sadarbības veicināšanai. Biznesa trenere Aija Iesalniece vadīja meistarklasi darba grupām, pāriem un individuāli, aicinot veikt domāšanas, prāta veiklības un sadarbības uzdevumus. Visos uzdevumos uzsvars likts uz ieklausīšanos otrā, sadarbību un cieņu.

Jāpiebilst, ka foruma laikā ikviens varēja arī iepazīties un saņemt informatīvus materiālus par Sabiedrības integrācijas fonda un Vienas pieturas aģentūras Jelgavas filiāles piedāvātajiem pakalpojumiem un Zemgales NVO centra piedāvājumu biedrībām.

Jelgavas Sabiedriskais centrs pateicas visiem NVO foruma dalībniekiem, paneļdiskusijas dalībniekiem, moderatoram un Zemgales reģionālajam Kompetenču attīstības centram.