17.4 °C, 3.2 m/s, 93.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAizvadīts skatuves runas konkurss sākumskolas grupā
Aizvadīts skatuves runas konkurss sākumskolas grupā
11/02/2020

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) 11. februārī notika skolēnu skatuves runas konkurss 1. līdz 6. klašu skolēniem. Šogad konkursā piedalījās 30 dalībnieki no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas pamatskolas “Valdeka” – attīstības centra, Jelgavas Centra pamatskolas, Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas un Jelgavas 6. vidusskolas.

Skolēnus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija režisore, grāmatas “Jettes dienu grāmata” sastādītāja Elīna Apsīte, Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktrise, Ā.Alunāna memoriālā muzeja galvenā speciāliste Elīna Skutele, latviešu valodas un literatūras skolotāja, ZRKAC pasniedzēja Andra Poota un latviešu valodas un literatūras skolotāja Inta Leilande, kas vairāku gadu garumā organizējusi Jelgavas pilsētas skolēnu skatuves runas konkursa 1. kārtu.

 

Konkursā bija dzirdami darbi no tādiem autoriem kā Laimonis Vāczemnieks, Ojārs Vācietis, Māris Čaklais, Inese Zandere, Ieva Samauska, Maija Laukmane, Uldis Auseklis un Māris Rungulis. Aktuāli bija arī krievu literatūras klasiķi – Aleksandrs Puškins un Ļevs Tolstojs –, kā arī spāņu rakstnieks Luiss Sepulveda. Konkursa darbu izvēle bija saistīta ar skolēnu pašidentitāti, nacionālās un valstiskās identitātes stiprināšanu. Pirmās kārtas daiļdarbu tēmas bija “es pats”, “valoda”, “ģimene”, “mans novads/pilsēta”, “brīvība”, “tēvzeme”.

 

Konkursa otrajai kārtai tika izvirzīti un augstākās pakāpes apbalvojumus saņēma: Jelgavas Centra pamatskolas 1. klases skolniece Diāna Straume, Jelgavas 4. vidusskolas 2. klases skolēni – Domeniks Maksimovs un Ieva Sauka, kā arī Jelgavas 5. vidusskolas 3. klases skolnieks Matvejs Šokels un Jelgavas Centra pamatskolas skolniece Kate Vilcāne. Skolēnu skatuves runas konkursa otrā kārta notiks 11. martā pulksten 11 Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26. Savukārt jau pēc nedēļas, 18. februārī, pulksten 10, ZRKAC norisināsies skatuves runas konkursa pirmā kārta 7. līdz 12. klašu skolēniem.

 

 

Foto un informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs