22.4 °C, 2.8 m/s, 64.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAkcijā “Atklāj novada garšu” piedalās arī Jelgavas ražotāji
Akcijā “Atklāj novada garšu” piedalās arī Jelgavas ražotāji
07/07/2020

Šomēnes startē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) ceļošanas akcija “Atklāj novada garšu”, un tajā piedalās arī Jelgavas ražotāji, popularizējot savu piedāvājumu. Savukārt starp novada garšas baudītājiem paredzēts izspēlēt galveno balvu, kā arī papildbalvas trīs ikmēneša starpkonkursos.

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar to, kādi ir Latvijas vietējie ražotāji un kādus produktus viņi piedāvā, kā arī veicinātu vietējās produkcijas noietu, LLKC rīkotais pasākums “Novada garša” šovasar aicina piedalīties ceļošanas akcijā “Atklāj novada garšu!”. Daudzveidīgo saimnieku iepazīšanai visā Latvijā izveidoti četri maršruti – Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Kurzemē –, kuros piedalīsies gandrīz 50 saimniecības un uzņēmumi. Kopā ar ģimeni vai draugiem izbraukt šos maršrutus varēs no jūlija līdz oktobrim. Aktuālā informācija par akciju, tostarp konkursu noteikumi, publicēta sociālā tīkla vietnē www.facebook.com/novadagarsa un mājaslapā www.novadagarsa.lv, informē LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

 

Ziņas par saimniecībām un uzņēmumiem, kas akcijas laikā aicinās ciemos, regulāri tiek aktualizētas. Saskaņā ar šobrīd publicēto informāciju no Jelgavas “Novada garšas” maršrutā iekļauta SIA “Business Trade Company”, kas audzē sparģeļus, saldumu ražotājs SIA “Karameļu darbnīca” un mājražotāja Ilga Lejāne, kura gatavo veselīgus sīrupus un tējas.

 

I.Rūtenberga-Bērziņa norāda, ka akcijā paredzēts izspēlēt galveno balvu, kā arī organizēt trīs ikmēneša starpkonkursus ar papildu balvu izlozi. Lai varētu piedalīties apceļošanas akcijas ikmēneša konkursos un noslēguma lielās balvas izlozē, ceļotgribētājam pirmajā apmeklētajā saimniecībā tiks izsniegta uzlīmju kartīte un dalības uzlīme, kas apstiprina saimniecības apmeklējumu, un katrā nākamajā saimniecībā kartīte tiks papildināta ar jaunām uzlīmēm.

 

Izveidotos saimniecību apceļošanas materiālus ikviens var izmantot gan tūrisma nolūkos, apceļojot Latviju, gan startējot “Novada garšas” organizētajos konkursos ar iespēju laimēt balvas. Jāpiebilst, ka maršruti ir informatīvi un var tikt saīsināti vai pagarināti pēc dalībnieku ieskatiem.

 

Lai brauciens izdotos, akcijas organizatori pirms došanās pie saimniekiem aicina ar viņiem saskaņot ierašanās laiku.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē