-3.2 °C, 1.7 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAkcija “Ieklausies! Es esmu Latvija”
Akcija “Ieklausies! Es esmu Latvija”
16/01/2009

Paziņojums par sabiedriskās akcijas “IEKLAUSIES! ES ESMU LATVIJA” uzsākšanu un aicinājums pievienoties.

“Mēs, Latvijas iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas aicinām ikvienu pievienoties akcijai „IEKLAUSIES! ES ESMU LATVIJA.”

Mēs izsakām nosodījumu vandālismam un nekārtībām, kas notika pēc 2009. gada 13. janvāra demonstrācijas Doma laukumā. Esam pārliecināti, ka pārmaiņas Latvijā ir sasniedzamas miermīlīgā un tiesiskā ceļā, tāpēc mēs stingri iestājamies par vārda un pulcēšanās brīvību kā demokrātijas pamatvērtībām. Vandālisms un nekārtības nedrīkst kļūt par ieganstu mūsu Satversmē garantēto tiesību un brīvību ierobežošanai. Pulcēšanās un vārda brīvība ir balvas, kuras izcīnītas daudzu gadsimtu gaitā un ar kurām lepojamies.

Latvijas iedzīvotāju neuzticēšanās valsts varai ir pārsniegusi kritisko robežu. To apliecina lielais iedzīvotāju skaits tautas sapulcēs, piketos un citos pasākumos, kā arī aizvien pieaugošais izmisums, ko redzam sev apkārt. Mēs nosodām politisko cinismu un tiesisko nihilismu, vienaldzību pret sabiedrības vajadzībām un viedokļiem, kas ir laiduši dziļas saknes Latvijas varas elites ikdienā. Latvija ir neatkarīga, demokrātiska republika, un mums ir kopīga iespēja veidot savu Latviju labāku.

Mēs pieprasām, lai Saeima un valdība nekavējoties un pēc būtības uzsāk sociālekonomisko un tiesisko problēmu risināšanu, kas balstīta konstruktīvā dialogā ar sabiedrību. Šādu nepieciešamību izjūt ikkatrs, uz to neskaitāmas reizes norādījušas nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, arodbiedrības, skolotāji, zemnieki un citi.

Mēs ikkatrs veidojam patiesi demokrātisku valsti, mums ir tiesības būt sadzirdētiem!

Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus būt modriem un skaidri, tiesiskā un miermīlīgā veidā paust savu nostāju par Latviju un tās nākotni. Mēs katrs gribam un varam pielikt roku grūtību pārvarēšanā, lai kopīgas un atbildīgas rīcības rezultātā nestu pozitīvas pārmaiņas valstī. Jo mēs ikkatrs esam Latvija un esam pelnījuši, ka mūs sadzird!

Savu apņemšanos apliecinām, no 15. janvāra valkājot baltu lentīti kā piespraudi apģērbam, somai, ritenim, auto vai citādā uzskatāmā veidā. Balta lentīte ikkatram simbolizēs ticību Latvijas demokrātijai un tiesiskumam nākotnē. Baltā lentīte palīdzēs mums vienam otru atpazīt un norādīs, ka vēlamies, lai mūs beidzot sadzird!

Baltās lentītes var izgatavot ikviens un piespraust pie sava apģērba, auto vai somas vai nēsāt kā aproces. Akcijas sākumā tās arī dalīsim piektdien, 16.janvārī, plkst.12:00 pie Brīvības pieminekļa.”

Latvijas Pilsoniskā alianse
Pasaules Dabas fonds
Sabiedriskās politikas centrs Providus
Eiropas kustība Latvijā
Sabiedrība par atklātību Delna
Vēlēšanu reformas biedrība

Savu atbalstu šim vēstījumam Jūs varat apliecināt sūtot savu vārdu, uzvārdu vai organizācijas nosaukumu uz e-pasta adresi:

Informāciju sagatavoja:
Zemgales NVO Centrs
T. 63021910