23.5 °C, 3.3 m/s, 59.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbība“Altum” programmas Covid-19 ietekmes pārvarēšanai pieejamas arī nākamgad
“Altum” programmas Covid-19 ietekmes pārvarēšanai pieejamas arī nākamgad
02/12/2020

Lai turpinātu palīdzēt uzņēmumiem iespējami ātrāk pārvarēt Covid-19 krīzes izraisītās grūtības, komersanti arī 2021. gadā varēs pieteikties Attīstības finanšu institūcijas “Altum” krīzes atbalsta instrumentiem. Līdz šim “Altum” krīzes atbalsta instrumentus izmantojuši un veiksmīgi pielietojuši daudzi uzņēmēji, un visu “Altum” programmu kopējā pozitīvā ietekme uz ekonomiku kopš krīzes sākuma ir pārsniegusi 650 miljonus eiro. Vienlaikus “Altum” turpinās piedāvāt arī visas ikdienas atbalsta programmas dažādām uzņēmēju vajadzībām, informē Finanšu ministrijā.

“Altum” programmas Covid-19 radīto seku pārvarēšanai plānots turpināt līdz 2021. gada vidum. Atkarībā no individuālām vajadzībām uzņēmumi neatkarīgi no nozares var izmantot sešas “Altum” piedāvātās krīzes programmas: garantijas banku kredītu brīvdienām, garantijas banku aizdevumiem lielajiem komersantiem, “Altum” aizdevumus apgrozāmajiem līdzekļiem, “Altum” sindicētos (kopā ar banku) aizdevumus vidējiem un lielajiem komersantiem, eksporta kredītu garantijas arī uz Eiropas Savienības (ES) valstīm visiem komersantiem neatkarīgi no lieluma, kā arī kapitāla fonda finansējumu.

 

Līdzās visiem krīzes instrumentiem, “Altum” turpina nodrošināt arī citus finanšu instrumentus. Tas ir finansējums biznesa uzsācējiem, mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai un energoefektivitātes uzlabošanai, lauksaimniecības zemes iegādei un citām lauksaimnieku vajadzībām, kā arī sociālā biznesa attīstīšanai. Visas “Altum” pieejamās atbalsta programmas paredzētas dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kuriem nepietiekama nodrošinājuma, paša līdzdalības, pieredzes vai citu objektīvu iemeslu dēļ finansējums nav pieejams komercbankās. Virkne atbalsta instrumentu pieejami arī privātpersonām mājokļa pieejamībai un māju siltināšanai.

 

Programmu apraksti un papildu informācija pieejama ŠEIT.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Finanšu ministrija