1.4 °C, 2.4 m/s, 86.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAlunāna muzejā ledus nekusīs
Alunāna muzejā ledus nekusīs
26/01/2024

Nedēļas nogalē pirms Ledus skulptūru festivāla Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Filozofu ielā 3 tiks atklāta izstāde “Ledus, kas neizkūst”. Izstādes apmeklētāji varēs apskatīt, kā stikls atklājas mākslā un kā to dažādos laikos esam izmantojuši ikdienā. Stikla mākslu rādīs Asnate Zutere un Marika Kalniņa, bet stikla priekšmeti būs no Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja krājuma. Izstādes atklāšana – sestdien, 27. janvārī, pulksten 14.

Izstādes nosaukumā stikls salīdzināts ar ledu – abi ir trausli, un abiem svarīga gaisma, lai tos parādītu visizteiksmīgāk. Jelgavniekiem un pilsētas viesiem februāris jau 25 gadus ir laiks, kad priecāties par ledus mākslu, tāpēc, cerot uz labvēlīgiem laikapstākļiem ledus skulptūru ilglaicībai, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs aicina sasildīties, apskatot ledum tik līdzīgo un tomēr atšķirīgo stiklu.

Izstādē būs aplūkojamas stikla mozaīkas, vitrāžas un citi mākslas priekšmeti, ko darinājušas mākslinieces. No muzeja krājuma izstādi papildinās lielākas un mazākas pudeles, kas saturējušas (un viena joprojām satur) visdažādākos šķidrumus – no smaržūdens līdz pat etiķim. Būs redzami arī stikla trauki un petrolejas lampa ar priecīgi dzeltenu kupolu. Jelgavas nesenāku vēsturi pārstāv 1998. gada Jelgavas Vīna svētku glāze, kā arī Jelgavas ledus tēlnieku komandas iegūtā pasaules čempionu balva 2011. gada ledus skulptūru konkursā Ķīnā.

Stikla mākslas izstādi “Ledus, kas neizkūst” varēs apskatīt līdz 24. martam.