19.8 °C, 0.8 m/s, 81 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAlunāna teātra izrāde izvirzīta skates “Gada izrāde 2021” finālam
Alunāna teātra izrāde izvirzīta skates “Gada izrāde 2021” finālam
09/08/2022

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Dieva sala” Daces Vilnes režijā izvirzīta Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2021” finālam.

Skates “Gada izrāde 2021” finālam kopumā izvirzītas desmit amatierteātru izrādes.  Tās tiks rādītas 10. un 11. septembrī “Dirty Deal Teatro” un Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Pēc žūrijas lēmuma par oriģinālu audiovizuālo izrādes interpretāciju skatē tiks parādīts arī Jelgavas Jaunā teātraiestudējums A.B.Valjeho “Liesmojošā tumsa”.

 

Reģionu skates notika no 30. aprīļa līdz 31. jūlijam. Žūrija kopumā noskatījās 39 izrādes, kā arī piecas videoizrādes un noklausījās vienu radio iestudējumu. Žūrijā bijateātra zinātniece Evita Mamaja, teātra kritiķis, laikraksta “Diena” žurnālists Atis Rozentāls, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, Latvijas Kultūras akadēmijas docente, PhD Rita Lūriņa, teātra kritiķe, teātra aktuālo procesu vietnes “Kroders.lv” galvenā redaktore Ieva Rodiņa, režisore Edīte Neimane, teātra zinātniece un kritiķe, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Līga Ulberte.

 

Diplomus par aktierdarbiem reģionu skatēs saņems trīs Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktieri – Santa Bērziņa par Marijas lomu izrādē “Dieva sala”, kā arī Katrīna Kreile par Taņas lomu un Ansis Griķis par Ignatova lomu izrādē “Es mīlu tevi, vārnulēn!”

 

Jāpiebilst, ka izrāde “Dieva sala” vēsta par divu grieķu jauniešu mijiedarbību ar ārpasauli 1943. gadā. “Tas ir okupācijas laiks, Otrais pasaules karš, – mēs neesam likuši uzsvaru uz konkrētu okupāciju, bet šis izteikti aktuālais temats – okupācija kā tāda šobrīd ikvienam un arī lugā liek pārvērtēt un saprast, cik tālu sniedzas katra cilvēka individuālā brīvība,” izrādes galveno vēstījumu atklāj režisore D.Vilne.

 

Par brīvības tēmu iestājas izrādes galvenie varoņi, kurus atveido Santa Bērziņa un Roberts Avots, bet svešinieka lomā iejūtas Juris Puiķis.

 

 

Foto: Roberts Ķesteris

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē