20 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiAlunāna teātris sezonu sāks ar pirmizrādi 25. augustā
Alunāna teātris sezonu sāks ar pirmizrādi 25. augustā
12/08/2023

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris 25. augustā pulksten 19 ielūdz uz pirmizrādi Jasmīna Rezā konfliktkomēdijai “Slaktiņa dievs”. Bet  2. un 3. septembrī teātris aicina uz melodrāmu “Jūtu tektonika”, savukārt 19. un 20. septembrī – uz traģikomēdiju “Čūska”.

“Populārās franču dramaturģes Jasmīnas Rezā meistarīgi veidots ģimenes attiecību kvartets – divi pāri situētu vecāku, kuriem ir 11 gadus veci dēli, risina problēmu, ko darīt un kā būt, jo vienu dēls sadevis otram… Kas ir ģimene un kāda ir pati pasaules kārtība? Galvenais jautājums paliek neatrisināts – kuram ir taisnība un vai tā vispār iespējama?” teikts izrādes aprakstā.

Izrādes režisors ir Jānis Leščinskis, lomās Inga Riharda, Ilva Zvilna, Jānis Dūrējs un Ivars Mozga. Scenogrāfiju veido Ivars Pirvics, bet kostīmu autore ir Elita Majevska.

Izrāde notiek Jelgavas kultūras namā teātra Kamerzālē (ieeja no Uzvaras ielas). Vietu skaits ierobežots. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Jaunās sezonas sākumā Ā.Alunāna Jelgavas teātris ne tikai priecēs ar pirmizrādi, bet aicina arī uz skatītāju atzinīgi novērtēto melodrāmu “Jūtu tetonika”, kas notiks 2. un 3. septembrī pulksten 16 Jelgavas kultūras namā. Jāpiebilst, ka šajā izrādē skatītāji visu vēro no Jelgavas kultūras nama lielās zāles skatuves. Franču dramaturga lugas darbība noris mūsdienu Parīzē – izsmalcinātajā mūžīgās mīlestības pilsētā, un izrādās, ka pat tur noticēt mīlestībai nav viegli.  Režisore ir Aija Treija. Piedalās Līga Martinenko, Roberts Avots, Elita Majevska, Zane Vītoliņa, Viktorija Laura Vītola. Scenogrāfs un gaismu mākslinieks Kārlis Freibergs, horeogrāfe Dace Kravale, bet par muzikālo noformējumu atbild Paulis Straume.

Savukārt 19. un 20. septembrī pulksten 19 Ā.Alunāna teātris ielūdz uz traģikomēdiju “Čūska”. Izrāde notiek Jelgavas Kultūras nama teātra Kamerzālē (ieeja no Uzvaras ielas). Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Čūska”. Tā ir Mārtiņa Zīverta mazāk zināma luga, ļoti neparasta, kurai ir interesants liktenis. Uzrakstīta 30. gados Latvijā, tā bēgļu gaitās nozaudēta un vēlāk jau pēc kara Zviedrijā pēc atmiņas no jauna restaurēta.

Luga ir dažādu žanru sajaukums. Te ir gan komēdija, gan farss, absurda elementi, gan arī traģēdija, drāma. Autoru, lugu rakstot, ir interesējušas suģestijas, pašsuģestijas parādības. Tāpēc arī lugā tēli dažkārt vairāk dzīvo savās iedomās. Grūti brīžiem saprast, kas notiek patiesībā un kas ir tikai mūsu galvās.

Sižeta centrā ir nāvējoši indīga čūska, ap kuru vērpjas visi lugas notikumi. Tā izmaina lugas personāžus, to attiecības. Ekstremālā situācijā mēs ieraugām cilvēkus citādā gaismā, vairāk atklājas to slēptā patiesā daba. Te brīžiem ir spēle uz dzīvības un nāves robežas, brīžiem ir smieklīgi un brīžiem paliek ļoti bail.

Lomās Ilze Beķere, Elīna Skutele, Liene Strauta, Andrejs Vītoliņš, Ilmārs Dūrītis un Ansis Griķis. Režisors – Agris Krūmiņš, bet scenogrāfs – Ints Sedlenieks.

Arī biļetes uz šīm izrādēm var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.