24.5 °C, 2.5 m/s, 51.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaAmatu vidusskola un pilsētas uzņēmumi saņem atzinību
Amatu vidusskola un pilsētas uzņēmumi saņem atzinību
06/03/2020

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA Arhitektūras un mediju centrā aizvadīta Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apbalvošanas ceremonija “Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kurā apbalvoti uzņēmumi un izteiktas atzinības profesionālās izglītības iestādēm. Atzinību saņēma arī Jelgavas Amatu vidusskola, kas īsteno darba vidē balstītu mācību pieeju un trīs Jelgavas uzņēmumi, kuri atzīti kā labākie prakšu devēji.

Par ieguldījumu profesionālās izglītības pilnveidē un veiksmīgu sadarbību ar uzņēmumiem, īstenojot darba vidē balstītu mācību ideju, tika pasniegtas atzinības sešām aktīvākajām profesionālās izglītības iestādēm. To vidū arī Jelgavas Amatu vidusskola.

“Darba vidē balstītas mācības ir lielisks piemērs, kā valsts spēj sadarboties ar biznesu, lai sagatavotu konkurētspējīgus profesionāļus darba tirgum, kurā tik ļoti trūkst speciālistu tieši ar profesionālo kvalifikāciju. Strādājot kopā ar nozares līderiem, mums jāņem vērā globālās tendences un jārada tāds izglītības modelis, kurā sagatavot atzītus un pieprasītus augstas klases profesionāļus,” sacīja LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs.

Atzinību un balvu kā labākie mācību prakšu uzņēmumi 2019. gadā Zemgales reģionā saņēma arī trīs Jelgavas uzņēmumi – SIA “NCC Shaft”, SIA “Viktorija B” un SIA “Dinex Latvia”.

“Līdz šim gandrīz septiņi tūkstoši audzēkņu piedalījušies mācību praksēs un vairāk nekā divi tūkstoši īstenojuši darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Šie sasniegumi bijuši iespējami, pateicoties 37 profesionālo skolu un 2700 darba devēju sadarbībai. Nominantu atlasē tika vērtēta uzņēmēju sadarbība ar profesionālās izglītības skolām, aktivitāte projektā, drošas darba vides nodrošināšana audzēkņiem un, protams, arī sociāli atbildīga rīcība, maksājot audzēkņiem stipendijas vai veiksmīgākās sadarbības gadījumos arī slēdzot darba līgumus. Kā liecina dati, 70 procenti jauniešu pēc kvalifikācijas iegūšanas šīs sadarbības rezultātā jau sešu mēnešu laikā noslēguši darba līgumu. Tas ir ļoti pozitīvs rādītājs, kas vēlreiz apliecina, ka darba vidē balstītas mācības ir veiksmīgs sadarbības forma, kas motivē gan uzņēmumus, gan audzēkņus uzsākto turpināt arī pēc skolas pabeigšanas,” uzsvēra LDDK projekta vadītāja Jolanta Vjakse.

Foto: publicitātes

 

Informācija: Latvijas darba devēju konfederācija