-3.3 °C, 2.5 m/s, 88.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAMO Plant uzsāk sērijveida ražošanu
AMO Plant uzsāk sērijveida ražošanu
05/03/2012

Marta sākumā ir uzsākta pilsētas autobusu Ambassador" sērijveida ražošana, komplektējot 5 vienības mēnesī. Autobusi paredzēti Latvijas un Baltijas valstu pilsētām. Vienlaicīgi tiek uzsākta zemās grīdas pilsētas autobusu A21 (MAN) licenzētas ražošanas sagatavošana. Kopā 2012. gadā uzņēmums plāno samontēt 120 autobusus.

Foto: AS “AMO Plant”

Marta sākumā ir uzsākta pilsētas autobusu AMBASSADOR sērijveida ražošana, komplektējot 5 vienības mēnesī. Autobusi paredzēti Latvijas un Baltijas valstu pilsētām. Vienlaicīgi tiek uzsākta zemās grīdas pilsētas autobusu A21 (MAN) licenzētas ražošanas sagatavošana. AS “AMO Plant” paredz, ka minētos autobusus jau šogad varētu eksportēt uz Krieviju (60 vienības Maskavas uzņēmumam MOSGORTRANS), un cer, ka arī Rīga izrādīs interesi par to iegādi. Kopā 2012. gadā uzņēmums plāno samontēt 120 autobusus. 
 
Visu rūpnīcā saražoto produkciju varēs gan nopirkt, gan iegādāties ilgtermiņa nomā. AS „AMO Plant” izīrējot autobusus sabiedriskā transporta uzņēmumiem uzņemas segt visus īpašumtiesību, uzturēšanas un likvidēšanas izdevumus, kas ievērojami palielina pakalpojuma kvalitāti un sabiedriskā transporta izmaksu efektivitāti. Nākamo trīs gadu laikā līdzīgā veidā rūpnīca plāno realizēt vairāk nekā 500 dažādu modeļu autobusus, no kuriem lielākā daļa tiks eksportēta.
 
Uzņēmums aktīvi attīstās un plāno palielināt lokalizāciju Latvijā. Viens no tuvākajiem uzņēmuma mērķiem ir jaunas autobusu virsbūves un interjera detaļu ražotnes izveide, piesaistot papildus finansējumu no uzņēmuma akciju papildu emisijas un ERAF līdzfinansējuma, LIAA apstiprinātā projekta ietvaros. Par AS „AMO Plant” akciju iegādi ir izrādījuši interesi pašreizējie uzņēmuma stratēģiskie partneri – Nīderlandes uzņēmums VDL un Vācijas koncerns MAN. Sasniedzot vēlamo ražošanas jaudu (500 vienības gadā) tiek plānota jaunu lokālu ražotņu izveide Krievijā, kur ir liels rūpnīcas produkcijas noieta tirgus.
 
Pašlaik Maskavas pilsētas vadība izskata AS „AMO Plant” priekšlikumu par pamatkapitāla palielināšanu un uzņēmuma saglabāšanu pilsētas īpašumā, atliekot pārdošanu līdz 2014.-2015. gadam. Kārtējā izsolē AS „AMO Plant” akcijas netika piedāvātas.

AS AS „AMO Plant” ir dibināta 2005. gadā. Uzņēmuma akcionāri ir: Maskavas valdība (92,6%), AS AMO ZIL (4,4%), Jelgavas pilsētas Dome (2,7%) AS FERRUS (0,3%). Kopējais investīciju apjoms uz doto brīdi sastāda aptuveni 30 milj. eiro. Šobrīd rūpnīcā ir nodarbināti 64 darbinieki.
Galvenais ražošanas process – lielas ietilpības pilsētas autobusu montāža.

Informāciju sagatavoja
AS “AMO Plant”
protokola dienesta vadītājs
Armands Krūze