25.4 °C, 2.2 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsAndrejs Dūda labo divus Eiropas un pasaules rekordus vecmeistariem
Andrejs Dūda labo divus Eiropas un pasaules rekordus vecmeistariem
02/09/2022

Jelgavas olimpietis kluba “Mitau swim” peldētājs Andrejs Dūda Eiropas čempionātā vecmeistariem labojis Eiropas un pasaules rekordu 50 metros tauriņstilā un 50 metros brīvajā stilā.

Nesen peldētājs A.Dūda nāca klajā ar iniciatīvu, solot naudas balvu peldētājiem, kuriem izdosies pārspēt kādu no septiņiem Andrejam piederošajiem Latvijas rekordiem. Tagad olimpietis apliecinājis, ka ir ne tikai runātājs, bet arī darītājs – Andrejs kļuvis par Eiropas čempionu vecmeistariem 40–44 gadu vecuma grupā 50 metros tauriņstilā 46 peldētāju konkurencē ar rezultātu 24,32 sekundes un 50 metros brīvajā stilā 54 dalībnieku konkurencē ar rezultātu 23,20 sekundes. Tie ir arī jauni Eiropas un pasaules rekordi šajā vecuma grupā.

 

“Neslēpšu, mans mērķis bija pārsist rekordu 50 metros tauriņstilā, jo sezonas laikā bija tam pietuvojies un sapratu, ka varētu mēģināt to pārspēt. Līdzšinējais rekords bija 25,0 sekundes, bet es šosezon biju peldējis 25,2 sekundēs,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta A.Dūda. neslēpjot gandarījumu par to, ka Eiropas čempionātā līdzšinējo Eiropas un pasaules rekordu izdevies uzlabot diezgan ievērojami. Turklāt savu tuvāko sekotāju Andrejs apsteidza vairāk kā par pusotru sekundi. “Tik kupli pārstāvētās sacensībās ar tādu atmosfēru sen nebiju startējis, tas bija ļoti iedvesmojoši,” piebilst peldētājs, norādot, ka uz čempionātu Itālijas galvaspilsētā Romā viņam līdzi devies arī krietns pulciņš atbalstītāju.

 

Kā informē Latvijas Peldēšanas federācijā, A.Dūdas uzrādītais rezultāts 50 metros tauriņstilā ir trešais visu laiku labākais finiša laiks starp Latvijas sportistiem. Ātrāk ir peldējis vienīgi pats Andrejs un Romāns Miloslavskis. Zīmīgi, ka tieši Romā A.Dūda pirms trīspadsmit gadiem, piedaloties pasaules čempionātā, sasniedza Latvijas rekordu 50 metros tauriņstilā, kas joprojām nav pārspēts – 24,03 sekundes. Šis ir viens no septiņiem A.Dūdam piederošajiem Latvijas rekordiem. Arī 50 metros brīvajā stilā Latvijas rekords pieder A.Dūdam – tas ir 21,98 sekunde. Par sev piederoša Latvijas rekorda pārspēšanu olimpietis gatavs piešķirt naudas balvu 500 eiro apmērā.

 

Foto: Latvijas Peldēšanas federācija