-3.6 °C, 1.8 m/s, 78.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiApbalvoti VI „Rasa” Piena paku laivu regates laureāti
Apbalvoti VI „Rasa” Piena paku laivu regates laureāti
01/09/2008

Jelgavā, 30. augustā VIII Vispārējo Latvijas Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros notika VI RASA Piena Paku laivu regate, kuru organizēja Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra”. Tā ir demokrātiska iespēja ar niecīgiem ieguldījumiem katram piena lietotājam uzsākt kapteiņa, matroža vai laivu būvētāja karjeru, demonstrējot savu prasmi. Laivas izgatavot un piedalīties regatē varēja ikviens interesents; gan privātpersonas, gan uzņēmumi un organizācijas. Laivas darbināja tikai cilvēku spēks (piemēram, ar airiem, pleznām, irkļiem, plaukstām, pedāļiem).

Regates pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros, pirmo reizi Latvijā uz Lielupes notika piena iepakojuma plostu parāde, kurā piedalījās 10 krāšņi dekorēti neparasti plosti, kurus uz ūdens turēja tikai un vienīgi tukšas piena pakas. Šim nolūkam tika izmantots ap 15 000 pakas.

Šogad piena paku laivu būvniekiem talkā nāca AS „Rīgas Piena Kombināts”, kas laivu būvniecībai dāvināja vairāk kā 35 000 „RASA” piena pakas.

Regates dalībniekus vērtēja un balvas piešķīra žūrijas komisija, kuras sastāvā bija:

  • Jelgavas Domes priekšsēdētājs – Andris Rāviņš
  • Jelgavas pašvaldības izpilddirektora vietnieks – Vilis Ļevčenoks
  • Rīgas Piena kombināta Sabiedrisko attiecību vadītāja – Līga Rimšēviča
  • AS „SEB Banka” Jelgavas filiāles vadītājs – Māris Krasts
  • „Latvijas Avīze” Reklāmas aģentūras direktors – Aigars Stankevičs
  • Radio „Star Fm” dīdžejs un grupas „H2O” līderis – Jānis Strapcāns
  • Jelgavas Pilsētas pašvaldības aģentūras „Kultūra” direktors – Mintauts Buškevics

Regates parādes braucienā un sacensībās piedalījās 28 komandas (kas ir līdz šim regates vēsturē lielākais dalībnieku skaits) iegūstot balvas un sadalot balvu fondu LVL 1000 vērtībā vairākās nominācijās – ātrākās laiva, oriģinālākā laiva, augstākā laiva, garākā laiva, labākā studentu komanda un visatraktīvākā komanda. Papildus nominācijām žūrija piešķīra arī savu simpātiju balvu. Savukārt, atbalstītāji – AS „Parex Banka”, RASA,Star Fm un “Latvijas Avīze” – pasniedza 6 veicināšanas un simpātijas balvas.

Informāciju sagatavoja
Ivars Pirvics,
JPPA „Kultūra” projektu vadītājs