18.8 °C, 1.7 m/s, 69.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaApkopotas 2019. gada lasītākās grāmatas Jelgavas bibliotēkās
Apkopotas 2019. gada lasītākās grāmatas Jelgavas bibliotēkās
10/01/2020

Jelgavas pilsētas bibliotēkā veikts apkopojums par jelgavnieku aizvadītā gada lasītākajām grāmatām. Populārākie darbi iedalīti četrās galvenajās kategorijās, katrā izceļot piecas lasītākās grāmatas. Visbiežāk bibliotēkās lasīšanai uz mājām tiek izvēlēti ārzemju autoru romāni, taču piekrišana ir arī latviešu literatūrai. Tāpat populārāko grāmatu sarakstu veido grāmatas par teātra tēmu un darbi, kas iekļauti bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekcijā.

Aizvadītā gada vislasītākā grāmata pilsētas bibliotēkās bija īru rakstnieces Lūsindas Railijas “Septiņas māsas. Mēness māsa”, kuras deviņi eksemplāri gada laikā kopumā lasīti 124 reizes. Arī pārējās populārākās ārzemju autoru grāmatas ierindojas starp aizvadītā gada lasītākajiem darbiem Jelgavas bibliotēkās. Tie ir Santas Montefjores grāmata “Greisijas kārdinājums”, kas lasīta kopumā 102 reizes, Paulas Hokinsas “Ūdenī” – lasīta 96 reizes – Rozijas Volšas “Vīrietis, kurš nepiezvanīja”, kas lasīta 91 reizi un Sāras Larkas romāns “Cerība pasaules malā”, ko jelgavneki izvēlējušies lasīt 89 reizes.

 

Populārāko latviešu autoru trijnieku veido autores Daces Judinas grāmatas “Lāsts”, “Ēnas spogulī” un “Devītais”, kas lasītas attiecīgi 86, 68 un 63 reizes. Latviešu autoru populārāko grāmatu piecinieku Jelgavā aizvadītajā gadā noslēdz Sandras Švarcas romāns “Klusumu meklējot” – lasīts 52 reizes – un Ivetas Rēdlihas romāns “Vēl viena dziļa ieelpa”, ko lasītāji izvēlējušies 51 reizi.

 

Visi pieci populārākie bērnu un jauniešu literatūras darbi Jelgavas bibliotēkās bijuši bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekcijā iekļautās grāmatas. Visvairāk jeb 71 reizi aizvadītajā gadā tikusi lasīta Klausa Hāgerupa “Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”, kam seko Lindas Malelijas Hantas “Zivs kokā”, kas lasīta 64 reizes, Jūli Niemi romāns jauniešiem “Tu neesi viens”, ko jelgavnieki lasījuši 59 reizes, Hokona Ēverhosa grāmata “Brūne”, kas lasīta 46 reizes un vienīgais latviešu darbs populārāko grāmatu pieciniekā – Agneses Vanagas “Plastmasas huligāni”, kas lasīts 45 reizes.

 

Apkopoti arī nozaru literatūras lasītākie darbi, kuru vidū trīs ir par teātra tēmu – Ingas Jērumas “Teātra bērni”, kas lasīts 41 reizi un bijis aizvadītā gada populārākais nozaru literatūras darbs, Līgas Blauas sarakstītais aktrises Vijas Artmanes atmiņu stāstījums “Vija Artmane. Sirdī palikušie”, kas ir trešais populārākais darbs šajā kategorijā un ticis lasīts 30 reizes, kā arī Intas Kārkliņas “Labdien un sveiki! Alfreds Jaunušans” – aktiera dzīvesstāsts, ko jelgavnieki lasījuši 24 reizes. Tāpat nozaru literatūras populārāko darbu piecinieku veido Unas Skulmes grāmata “Skaistumam nav gadu”, kas ir otrais populārākais šīs kategorijas darbs un ticis lasīts 34 reizes, kā arī Džona Bredšova pašpalīdzības grāmata “Atgriešanās pie sevis”, kas lasīta 10 reizes.

Ar populārāko grāmatu aprakstiem un to pieejamību pilsētas bibliotēkās iespējams iepazīties ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē