26.4 °C, 3.1 m/s, 36.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaApmācības Senioru universitātē sekmīgi turpinās
Apmācības Senioru universitātē sekmīgi turpinās
05/02/2020

Senioru Universitātes grupā, kas darbojas Jelgavas pilsētas Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8) katru pirmdienu no pulksten 12 līdz 15,  vēl ir iespējams pieteikties uz dažām brīvajām vietām.

Nodarbības senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vada Rīgas Senioru universitātes lektori, katrā no mācību dienām strādājot ar vienu no apgūstamajām tēmām:

  • angļu valodas pamati un sarunvalodas klubs;
  • aktīvs un veselīgs dzīvesveids (veselīga uztura pamati, fizisko aktivitāšu pamatprincipi, biodeja, mūzikas terapija);
  • radošums un inovācijas (prezentācijas prasmes, ideju ģenerēšana, vizualizēšana);
  • uzņēmīgums (digitālās prasmes, finanšu pratība, uzņēmējdarbības pamati, projektu vadības pamati).

Senioru universitāte ir pasaulē zināma neformālās izglītības kustība, kuras mērķis ir nodrošināt  izglītības pieejamību apmācāmajiem. Šo kustību sauc par atvērto universitāti, trešās paaudzes universitāti un brīvā laika universitāti.

 

Šis koncepts radās 20.gadsimta 70-tajos gados un tika īpaši attīstīts Francijā un Anglijā ar mērķi nodrošināt mūžizglītības pieejamību senioriem un tiem, kas pārtrauc aktīvās darba gaitas.

 

Senioru universitātes kustība Latvijā ir uzsākta 2019. gada jūlijā, balstoties uz Portugāles Senioru universitāšu tīkla RUTIS (burtiski tulkojot no portugāļu valodas senioru universitāšu sadarbības tīkla asociācija) pieredzi. Latvijas Senioru universitāte ir RUTIS biedrs un tas nozīmē, ka tiek pielietota pieredze, kura uzkrāta kopš 2005. gada, kopīgi attīstot senioru universitāšu tīklu Portugālē, Spānijā, Brazīlijā, Ķīnā, Ukrainā un Dienvidāfrikas Republikā. Pašlaik RUTIS tīklā ir apvienotas 347 senioru universitātes, kurās darbojas 45 000 studējošo un 5 500 lektoru.

 

Jelgavā kopš 2019.gada oktobra ir izveidotas un sekmīgi darbojas divas Senioru universitātes grupas. Trešās paaudzes studenti augsti vērtē iespēju tajā iesaistīties un gūt jaunas zināšanas un iemaņas dažādās nozarēs.

 

 

Pieteikšanās pa tālr.: 29398851 vai e-pastu: snezana.zenovjeva@dome.jelgava.lv

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs