14.6 °C, 0.8 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiApmeklējot Stādu dienas Jelgavā, būsim atbildīgi
Apmeklējot Stādu dienas Jelgavā, būsim atbildīgi
12/05/2021

15. un 16. maijā norisināsies Latvijas stādu dienas Jelgavā, kas šogad tiks organizētas pašā pilsētas centrā – Hercoga Jēkaba laukumā, Krišjāņa Barona ielā gar Jelgavas Kultūras namu un skvērā aiz Kultūras nama. Sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem epidemioloģiskās situācijas novēršanai, atrodoties tirdzniecības teritorijā, apmeklētājiem būs jāievēro piesardzības pasākumi. Tāpat pilsētā paredzēti arī satiksmes ierobežojumi.

Kā informē pašvaldības iestādē “Kultūra”, ielu tirdzniecības zona sestdien, 15. maijā, darbosies no pulksten 9 līdz 17, bet svētdien, 16. maijā, – no pulksten 9 līdz 15. Veidojot plašāku un ērtāk pieejamu teritoriju, kas īpaši pielāgota esošajai epidemioloģiskajai situācijai un valstī noteiktajiem ierobežojumiem, šogad Stādu dienu teritorija sadalīta septiņos sektoros. Tirgotāju saraksts atrodams vietnē festivali.jelgava.lv.

 

 

Apmeklējot stādu dienas Jelgavā, ikviens aicināts būt īpaši piesardzīgs un jau savlaicīgi izplānot ielu tirdzniecības sektora apmeklējumu un nepieciešamo produkciju, ievērot drošu distanci un lieki nedrūzmēties. Dodoties pie tirgotājiem, jālieto mutes un deguna aizsegu, jāievēro distance un jādezinficē rokas. Apmeklētāji lūgti iepriekš izvērtēt savu veselības stāvokli un saslimšanas gadījumā nepameklēt publiskas vietas. Iespēju robežās tirdzniecības zonas jāapmeklē vienatnē. Gadījumā, ja pie pārdevēja jau atrodas pircējs – jāuzgaida. Ja tirdzniecības teritorijā jau atrodas liels apmeklētāju skaits, organizatoriem ir tiesības likt uzgaidīt pirms ieejas teritorijā. Papildu drošībai noderīga ir lietotne “Apturi Covid”.

 

Sakarā ar stādu dienu norisi pilsētā paredzēti arī satiksmes ierobežojumi. No 14. maija pulksten 13 līdz 16. maija pulksten 18 aizliegts apstāties un stāvēt Krišjāņa Barona ielas posmā no Uzvaras ielas līdz Pasta ielai. Tāpat no 14. maija pulksten 13 līdz 16. maija pulksten 18 aizliegts iebraukt šķērsielā no Krišjāņa Barona ielas krustojuma līdz Hercoga Jēkaba laukumam un Krišjāņa Barona ielas posmā.

 

Pieejamās autostāvvietas Stādu dienu apmeklētājiem būs Jelgavas pils stāvlaukums Pilssalas ielā 1 un stāvlaukums aiz Jelgavas pils Lielajā ielā 2. Satiksmes ierobežojumi attēloti pievienotajā shēmā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: pašvaldības iestāde “Kultūra”