14 °C, 2.7 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaApmeklētājiem atvērts Pils salas skatu tornis
Apmeklētājiem atvērts Pils salas skatu tornis
22/05/2020
No sestdienas, 23.maija, Pils salas skatu tornis ir atvērts apmeklētājiem. Pie vārtiņiem un skatu torņa izvietotas informatīvas zīmes ar aicinājumu ievērot divu metru distanci no citiem apmeklētājiem, jo pašlaik vēl valstī spēkā ir izsludinātā ārkārtējā situācija, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”, aicinot apmeklētājus būt saprotošiem un rūpēties par savu un tuvinieku veselību un drošību.

Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt valstī ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, apmeklētājiem no 23. maija atkal pieejams skatu tornis Pils salā. Apmeklējot skatu torni, ikviens aicināts ievērot gan epidemioloģiskās drošības prasības, gan torņa apmeklēšanas noteikumus. Skatu tornī vienlaicīgi var atrasties ne vairāk kā 15 personas un bērni drīkst kāpt tornī tikai pieaugušo pavadībā. Tāpat tornī aizliegts kāpt negaisa un stipra vēja laikā.

 

Veselības taka, kas atrodas pie skatu torņa, apmeklētājiem šobrīd nav pieejama. Taka atrodas dabas liegumā, kurā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam noteikts putnu ligzdošanas laiks.

 

Koka skatu tornis Jelgavā, Pils salā ar labiekārtotu piknika vietu izveidots 2018. gada vasarā savvaļas zirgu, putnu, divu upju un pilsētas panorāmas vērošanai Lielupes palienes pļavās, kas ir aizsargājama dabas teritorija. Tornis ir 19,2 metrus jeb sešus stāvus augsts, un līdz augšējam skatu laukumam ved koka kāpnes. Torņa pirmajā līmenī var iekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē