16.7 °C, 1.7 m/s, 84.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaApmeklētājiem būs pieejamas torņa interaktīvās vēstures ekspozīcijas
Apmeklētājiem būs pieejamas torņa interaktīvās vēstures ekspozīcijas
09/06/2020

No 10. jūnija apmeklētājiem atkal pieejamas Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa interaktīvās vēstures ekspozīcijas. Ievērojot valstī noteikto fizisko distancēšanos un epidemioloģiskās drošības pasākumus, tās atvērtas katru dienu no pulksten 10 līdz 18, informē Jelgavas reģionālajā Tūrisma centrā.

Interaktīvās vēstures ekspozīcijas izvietotas torņa 3., 4. un 5. stāvā, piedāvājot iepazīt Jelgavas un Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas vēsturi, pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus, Zemgales tautastērpus. Ekspozīcijas ļauj līdzdarboties – atklāt pilsētas ģerboņa noslēpumus, salikt no gabaliņiem Zemgales karti, virtuāli viesoties prezidenta kabinetā, izmēģināt latvju rakstu šūšanu un daudz citu aktivitāšu.

 

Kopš 15. maija katru dienu no pulksten 10 līdz 21 apmeklētājiem jau pieejams Tūrisma informācijas centrs torņa 1. stāvā, kā arī 9. stāva skatu laukums un izstāžu zāle. Torņa izstāžu zālē līdz 30. jūnijam apskatāma mākslinieces Andas Buškevicas gleznu izstāde “Peonijas brūkleņu mērcē”, savukārt skatu laukums ļauj no augšas vērot pilsētas panorāmu – Jelgavas pili, Lielupes palienes pļavas ar savvaļas zirgiem, Pasta salu, pilsētas ēkas un ielas.

 

Ieejas maksa Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī pieaugušajiem ir 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja ir bez maksas. Par izstāžu zāles un skatu laukuma apmeklējumu pieaugušajiem jāmaksā 1 eiro, savukārt skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,50 eiro.

 

Svētās Trīsvienības baznīcas tornī apmeklētāji tiek aicināti ievērot divu metru distanci citam no cita. Izņēmums ir personas no vienas mājsaimniecības, kam distancēšanās savā starpā nav jāievēro. Tornī nodrošināti arī dezinfekcijas un roku higiēnas līdzekļi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē