20.4 °C, 1.8 m/s, 68.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAprīlī aicina uz skriešanas koptreniņiem
Aprīlī aicina uz skriešanas koptreniņiem
14/04/2018

Aprīlī aicina uz skriešanas koptreniņiem!

Turpinot veselīgas tradīcijas, arī šajā pavasarī visa vecuma Jelgavas iedzīvotāji aicināti piedalīties bezmaksas skriešanas koptreniņos pilsētas ielās. Veslību veicinošās aktivitātes tiks uzsāktas svētdien, 15.aprīlī Pasta salā un paredzēts, ka treniņi turpmāk notiks svētdienās pulksten 17.00 un ceturtdienās pulksten 18.00. Bezmaksas skriešanas koptreniņus arī šogad vadīs treneres Aļona Fomenko un Nataļja Gorškova, aicinot ikvienu interesentu sagatavoties Jelgavas nakts pusmaratonam, uzlabot savu fizisko formu un iesaistīties sportiskās aktivitātēs.

 

Bigbank Skrien Latvija seriāls 2018.gadā norisināsies no aprīļa līdz pat oktobrim astoņās skaistās Latvijas pilsētās: Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā. Skriešanas seriāls tiek organizēts ar mērķi iedvesmot ik vienu Latvijas iedzīvotāju pievērsties aktīvam dzīvesveidam, stiprināt sportiskas tradīcijas ģimenēs, kā arī atrādīt Latvijas skaistākās pilsētas un to bagātības. 

 

Jelgavas skriešanas koptreniņu uzdevums ir palīdzēt interesentiem sagatavoties skriešanas seriāla posmiem – 14.jūlija Jelgavas nakts pusmaratonam – kur līdz šim reģistrējušies ap 700 dalībnieku pusmaratona distancei, 10 km vai 5 km distancei. Dalībnieku reģistrācija sākusies arī Bērnu skrējienam un nūjošanas distancei. Kopumā Jelgavas nakts pusmaratonam šobrīd pieteikušies skrējēji no vairākām Latvijas pilsētām, kā arī no Lietuvas, Igaunijas un Grieķijas.

Skriešanas seriāla organizatori šosezon ieviesuši būtiskus uzlabojumus, veicinot draudzīgāku sacensību gaisotni. Šogad nolemts neizcelt ātrākos Bērnu skrējienu dalībniekus, bet sagaidīt visus finišā kā uzvarētājus. Skriešanas trenere un sporta skolotāja Nataļja Gorškova atzinīgi vērtē šādu novitāti, jo uzskata, ka šajos skrējienos vissvarīgākais ir iepazīstināt un pieradināt bērnus pie sacensību vides. Viņa atzīmē, ka Bērnu skrējienos ir dalībnieki ar dažādu fiziskās sagatavotības līmeni: “Šīs nav vieglatlētikas sacensības, kurām notiek īpaša gatavošanās sporta speciālista vadībā. Līdz ar to starp Bērnu skrējiena dalībniekiem būs arī tādi, kuriem šis ir pirmais skrējiens mūžā. Un tā jau ir uzvara.” Turklāt, Latvijas valsts simtgades gadā tiks atklāta jauna skriešanas distance ar tematisku nosaukumu – “Mans Skrējiens Latvijai” – kur ik vienam intereresentam būs iespēja piedalīties īsā, bet aizraujošā 2km skrējienā. 

Arī šogad Jelgavā deklarētiem iedzīvotājiem tiks piešķirtas bezmaksas kvotas dalībai Jelgavas nakts pusmaratonā. Piecu kilometru distancē būs 500 bezmaksas kvotas, desmit kilometru distancē – 350, pusmaratona distancē – 250, bērnu skrējienā un nūjošanas distancē – 500. Kvotām varēs pieteikties no aprīļa vidus. REĢITRĒTIES ŠEIT

Uzziņai

“Bigbank Skrien Latvija” ir lielākais skriešanas seriāls Baltijā, kas 2017.gada sezonā kopā pulcējis nepilnus 30 000 dalībniekus, kā arī tūkstošiem atbalstītāju un skatītāju visa gada garumā.

Bigbank Skrien Latvija seriāls 2018.gadā norisināsies sākot ar aprīli līdz pat oktobrim astoņās skaistās Latvijas pilsētās:

 • Liepāja – 7.aprīlis
 • Daugavpils – 29.aprīlis
 • Rēzekne – 27.maijs
 • Ventspils – 16./17.jūnijs
 • Jelgava – 14.jūlijs
 • Kuldīga – 11.augusts
 • Valmiera – 16.septembris
 • Sigulda – 13.oktobris

 

Seriāla mērķis ir iedvesmot ik vienu Latvijas iedzīvotāju pievērsties aktīvam dzīvesveidam, stiprināt sportiskas tradīcijas ģimenēs, kā arī atrādīt Latvijas skaistākās pilsētas un to bagātības.

Zināms, ka 2018.gada skriešanas seriālā Bigbank Skrien Latvija startēs arī Jelgavas pilsētas skriešanas komanda, kas papildināta ar jauniem dalībniekiem. Komandas sastāvā šogad startēs astoņi sportisti:

 • Pusmaratona un maratona distances – Salvis Brasavs un Edgars Simanovičs
 • 10km distance – Oskars Blaus, Oskars Stāmers un Ilze Sermolīte
 • 5km distance – Daiga Dābola, Anastasija Vidončikova, Endijs Titomers

 

 

 

Informācija: Sporta servisa centrs