22.7 °C, 1.7 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiApseko pilsētas publiskās infrastruktūras objektus, kuriem spēkā garantija
Apseko pilsētas publiskās infrastruktūras objektus, kuriem spēkā garantija
12/05/2021

Arī šogad Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” speciālisti apseko pilsētas publiskās infrastruktūras objektus, kuriem ir spēkā garantija. Pilsētā šobrīd ir vairāki objekti, kuru būvniecība noslēgusies salīdzinoši nesen, piemēram, rekonstruētā Loka maģistrāle, Garozas iela, Prohorova iela, Romas iela, Smiltnieku iela, Satiksmes iela un šiem objektiem garantijas laiks ir pieci vai septiņi gadi.

Būtiski uzsvērt, ka garantija ir spēkā ne vien jaunizbūvētajiem objektiem, bet arī visiem ikdienas uzturēšanas un rakšanas darbiem, kas tiek veikti pilsētā. Speciālisti objektus apseko ikdienā, bet reizi gadā veic rūpīgu inventarizāciju, lai pārliecinātos, kā infrastruktūra pārziemojusi.

 

Šobrīd “Pilsētsaimniecības” pārziņā ir 73 garantijas objekti un līdz šim apsekoti 25 no tiem.

 

Konstatējot defektus, tiek veikta fotofiksācija un sagatavots apsekošanas akts, kas attiecīgi tiek nosūtīts uzņēmumam, kas objektu būvēja un ir atbildīgs par defektu novēršanu garantijas laikā. Jāuzsver, ka garantijas remonts uzņēmuma ir jāveic par saviem līdzekļiem.

 

Jāpiebilst, ka biežāk konstatētie defekti ir nogruvusi grāvja nogāze, aizsērējusi caurteka, nodilis ielas horizontālais marķējums, konstatēti ietves bruģa bojājumi, komunikāciju aku iesēdumi vai nepārziemojuši apstādījumi. Šogad fiksētas arī plaisas asfalta segumā Romas ielā, Rubeņu ceļā, Strautu ceļā un Bērzu ceļā.

 

Loka maģistrālē un ar to saistītajos apbraucamajos ceļos defekti jānovērš līdz 18. jūnijam. Parasti defektu novēršanai uzņēmējam tiek dots viens mēnesis un lielākajā daļā objektu defektus uzdots novērst līdz Jāņiem. Jāpiebilst, ka parasti apsekošanas un defektu novēršanas termiņi tiek plānoti līdz Jelgavas pilsētas svētkiem, taču šogad apsekošanas iekavējās laika apstākļu dēļ. Vēlāk sāka plaukt koki, augt zāle un augi, kuru kvalitāte arī tiek vērtēta. Ievērojot lielo apsekojamo objektu skaitu, apsekošanu plānots pabeigt līdz maija vidum.

 

“Pilsētsaimniecība” aicina līdzdarboties arī iedzīvotājus un par pamanītajiem defektiem pilsētas ielās ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram, zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai atzīmējot problēmu interaktīvajā kartē karte.jelgava.lv.

 

 

Foto un informācija: “Pilsētsaimniecība”