16.6 °C, 2.8 m/s, 72.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiApspriež ieceri paplašināt tirdzniecības centru “Pilsētas pasāža”
Apspriež ieceri paplašināt tirdzniecības centru “Pilsētas pasāža”
05/03/2020

Pirmdien notika publiskās apspriešanas sanāksme lokālplānojuma redakcijai kvartālam starp Lielo, Pasta, Driksas un Katoļu ielu, kur tirdzniecības centra “Pilsētas pasāža” īpašnieks uzņēmums “Marno J” vēlas veikt visa centra rekonstrukciju un ēkai celt piebūvi. Piebūves galvenais mērķis ir atvērt Jelgavā kino ar vairākām kinozālēm.

Būtiskākās izmaiņas, kas paredzētas lokālplānojumā, – līdz ar jaunās piebūves celtniecību jāmaina satiksmes organizācija ēkas pagalma pusē, kā arī paredzēts mainīt publiskās apbūves maksimāli pieļaujamo augstumu plānotajai “Pilsētas pasāžas” piebūvei Katoļu ielas pusē no šobrīd paredzētajiem 20 metriem līdz 24 metriem.

 

Sabiedriskās apspriešanas sanāksmē jelgavnieki, galvenokārt Lielās ielas 9 iedzīvotāji, norādīja uz to, ka pēc ieceres īstenošanas saruks zaļā zona un trūks autostāvvietu. Prezentējot izstrādāto lokālplānojuma redakciju, arhitekte Iveta Lāčauniece gan norādīja, ka šajā kvartālā jau vēsturiski ir veidojusies ļoti blīva apbūve, kurā arī šobrīd nav iespējams nodrošināt atbilstošu zaļo zonu. “Īstenojot ieceri, tirdzniecības centra piebūve tiktu celta vietā, kur šobrīd atrodas brauktuve, savukārt jaunā brauktuves daļa izvietosies starp piebūvi un ēku Katoļu ielā 2b, kur arī šobrīd nav zaļās zonas,” skaidro I.Lāčauniece, uzsverot, ka lokālplānojuma redakcija paredz attīstītājam papildināt apstādījumus Katoļu ielas pusē un, kur vien tas iespējams, teritorijā izvietot apstādījumu konteinerus.

 

Savukārt uz iedzīvotāju iebildumiem par to, ka trūks autostāvvietu, un ierosinājumu šajā vietā būvēt daudzstāvu autostāvvietu SIA “Marno J” attīstības projektu vadītājs Uldis Āns skaidroja, ka šajā ierobežotajā vietā praktiski nav iespējams izbūvēt daudzstāvu autostāvvietu, kam nepieciešams nodrošināt vairākas iebraukšanas/izbraukšanas rampas. “Šobrīd ēkā ir 172 pazemes autostāvvietas, kas savulaik paredzētas četru stāvu tirdzniecības centra vajadzībām, taču, ceļot piebūvi, arī zem tās būs papildu autostāvvietas. Tāpat paredzam ierīkot daudz plašāku velonovietni pie centra, jo ap 80 procentiem apmeklētāju uz centru dodas bez auto,” uzsvēra U.Āns.

 

Rekonstruējot “Pilsētas pasāžu”, attīstītājs jelgavniekiem vēlas radīt alternatīvu Rīgas iepirkšanās centriem. “Mēs to redzam kā vietu, kur pilsētniekiem ne tikai iepirkties, bet arī atpūsties un labi pavadīt laiku. Pēc rekonstrukcijas ēkas 4. stāvā paredzēts ierīkot aktīvās atpūtas parku, savukārt kinoteātrī ir plānotas trīs zāles ar kopumā 400 vietām,” tā U.Āns.

 

Publiskā apspriešana šai iecerei turpinās līdz 8. martam. Ar lokālplānojuma materiāliem var iepazīties pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv, valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā www.geolatvija.lv, kā arī Jelgavas pašvaldības administrācijas Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11. Rakstiskus priekšlikumus līdz 8. martam (pasta zīmogs) var nosūtīt pa pastu, iesniegt Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, Jelgavā, LV-3001, 131. kabinetā, nosūtīt pa e-pastu dome@dome.jelgava.lv vai portālā www.geolatvija.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē