18.1 °C, 3.3 m/s, 77.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaApstiprina iestādes nosaukumu – “Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa”
Apstiprina iestādes nosaukumu – “Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa”
14/12/2022

Šodien, 14. decembrī, Jelgavas domes ārkārtas sēdē apstiprināts nosaukums jaunajai divu pašvaldību kopīgajai iestādei Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa, kas darbu sāks janvārī.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Jelgavas attīstības programmas 2014.–2020. gadam investīciju plānu Jelgavas pašvaldība īsteno projektu “Ēkas Pasta ielā 32, Jelgavā, pārbūve par dzimtsarakstu nodaļu”. Tā mērķis ir pārbūvēt ēku, pielāgojot to Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļas vajadzībām, tādējādi uzlabojot dzimtsarakstu nodaļas sniegto pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, kā arī nodrošinot mūsdienu prasībām atbilstošas telpas vienotai divu pašvaldību dzimtsarakstu nodaļai. Jāatgādina, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums Jelgavas pašvaldībai nosaka ar Jelgavas novadu administratīvo teritoriju attīstību plānot kopīgi, izstrādājot integrētu ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un kopīgus teritorijas attīstības plānošanas dokumentus. Arī Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā noteikts, ka vairākas pašvaldības var izveidot kopīgu dzimtsarakstu nodaļu, bet likums “Par pašvaldībām” paredz, ka kopīgu uzdevumu risināšanai pašvaldības, savstarpēji vienojoties, var izveidot kopīgas iestādes.

 

Jaunizveidotā iestāde darbu sāks janvārī, bet pēc ēkas pārbūves tā pārcelsies uz Pasta ielu 32. Kopīgo iestādi finansēs Jelgavas valstspilsētas pašvaldība un Jelgavas novada pašvaldība no budžeta līdzekļiem proporcionāli pašvaldības teritorijā dzīvojošo iedzīvotāju skaitam.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē