18 °C, 1.7 m/s, 96.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiApstiprina kārtību, kādā tiks organizēta skolēnu nodarbinātība vasaras brīvlaikā
Apstiprina kārtību, kādā tiks organizēta skolēnu nodarbinātība vasaras brīvlaikā
25/03/2021

Šodien Jelgavas pilsētas domes sēdē deputāti apstiprināja noteikumus Kārtība, kādā organizējama Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu izglītojamo nodarbinātība vasaras brīvlaikā.

Arī šovasar, ja ar pandēmiju saistītā situācija uzlabosies un mazināsies ierobežojumi, Jelgavas pašvaldībā izglītības iestāžu skolēniem no 13 līdz 18 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Jelgavas pilsētā un kuri mācās Jelgavas pilsētas vispārizglītojošās skolās, tiks piedāvāta iespēja vasarā strādāt.

 

Šodien domes sēdē apstiprināti noteikumi, kā mūsu pilsētā tiks organizēta skolēnu vasaras nodarbība. Tie paredz, ka jaunāko klašu skolēniem (6., 7. un 8. klase) vasaras nodarbinātība tiks organizēta tāpat kā iepriekšējos gados un to tāpat kā līdz šim koordinēs Jelgavas Izglītības pārvalde. Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza piebilst, ka 13 un 14 gadus veci skolēni varēs strādāt četras stundas dienā divas nedēļas mēnesī un viņiem darbs vasaras periodā tiks nodrošināts pašvaldības izglītības iestādēs – skolās, bērnudārzos, jaunrades namā “Junda”.

 

Savukārt vasaras nodarbinātības kārtība mainīsies 9., 10. un 11. klases skolēniem, un to turpmāk koordinēs Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC). “Pagājušajā gadā tika veikta Jelgavas jauniešu aptauja “Jelgavas pilsētas jaunieši: statistisks raksturojums un jauniešu viedokļu izpēte 2020″. Tās rezultāti rosināja ieviest izmaiņas 9.–11. klases izglītojamo vasaras nodarbinātībā, pietuvinot to reālam darba tirgum, jauniešu iecerēm par nākotnes karjeru un profesiju. Paredzēts, ka tādējādi vasaras darbs kļūs jēgpilnāks, jo jauniešiem būs iespēja iepazīt izvēlētās nākotnes profesijas darba vidi un gūt darba pieredzi,” izmaiņas pamato ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna.

 

Līdzīgi kā pieaugušie meklē darbu, skatoties vakances, arī šo klašu grupu skolēniem šogad tiks piedāvātas vakances dažādos uzņēmumos, iestādēs, biedrībās un kapitālsabiedrībās. “Tās tiks apkopotas pēc darbības jomām, lai veidotu sasaisti ar jauno kompetenču pieeju un skolēnu izvēlētajiem mācību virzieniem. Tādējādi skolēniem, iesaistoties vasaras nodarbinātībā, būs radīta iespēja pārliecināties, vai izvēlētais nākotnes karjeras virziens ir piemērots. Piesakoties vakancēm, jaunietim būs jāiesniedz pieteikums, CV un motivācijas vēstule, kurā prioritārā secībā jānorāda darba vietas un motivācija tajās strādāt, kā arī saistība ar turpmāko karjeru un profesionālo izaugsmi. Skolēnu pieteikumus vērtēs ZRKAC izveidota komisija, ņemot vērā atbilstību vasaras nodarbinātības prasībām, pieteikuma pareizību, motivāciju strādāt un pozitīvu raksturojumu no izglītības iestādes,” stāsta S.Vīksna. Jāpiebilst, ka jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem varēs strādāt sešas stundas dienā, trīs nedēļas mēnesī. 

 

Par to, kā un kur skolēni varēs pieteikties pašvaldības apmaksātajam darbam vasarā, informācija būs pieejama vēlāk.

 

Noteikumi “Kārtība, kādā organizējama Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu izglītojamo nodarbinātība vasaras brīvlaikā”

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē