23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiApstiprināts Jelgavas pilsētas budžets
Apstiprināts Jelgavas pilsētas budžets
28/02/2019

Jelgavā apstiprināts pilsētas budžets 2019. gadam, kur kopējie budžeta ieņēmumi plānoti 96,4 miljonu eiro apmērā. Nemainīgas ir pilsētas prioritātes – izglītība, struktūrfondu finansējuma piesaiste un atbalsts uzņēmējdarbībai.

Kopējie budžeta ieņēmumi šogad ir par gandrīz miljonu eiro lielāki nekā 2018. gadā.

Galvenokārt budžeta pieaugums saistīts ar pašvaldības plānotu apjomīgu investīcijas projektu realizāciju, gan piesaistot ES fondu līdzekļus, gan ieguldot pašvaldības finansējumu. Kopējā summa, ko šogad paredzēts apgūt, realizējot projektus, ir 32,9 miljoni eiro. Viena no galvenajām prioritātēm pilsētā ir atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai. Gan Loka maģistrāles rekonstrukcija, gan Neretas, Prohorova un Garozas ielas sakārtošana, gan tilta pār Platones upi Miera ielā pārbūve tiek īstenota ar mērķi attīstīt infrastruktūru, kas ļautu Jelgavā veiksmīgi ienākt jauniem ražošanas uzņēmumiem. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem 2017. gadā pilsētā palielinājies gan darba devēju, gan strādājošo skaits – pie 1703 darba devējiem strādāja 22 114 darba ņēmēju. Darba devēju skaits audzis par 4,7 procentiem, bet pilsētā strādājošo skaits – par 2,8 procentiem.

 

Pieņemtais budžets paredz Jelgavā turpināt jau pagājušajā gadā aizsāktus projektus – Valsts ģimnāzijas rekonstrukciju, Tehnoloģiju un 4.sākumskolas stadionu rekonstrukciju, Zemgales prospekta 7 pārbūvi, bērnudārza “Sprīdītis” energoefektivitātes paaugstināšanu, lidlauka poldera dambja rekonstrukciju, Vecpilsētas ielas 14 un K.Barona ielas 50 rekonstrukciju, veselības veicināšanas aktivitātes, airēšanas bāzes būvniecību, projektu “Atver sirdi Zemgalē” un citus. Tiks uzsākti arī jauni nozīmīgu objektu būvdarbi – daudzfunkcionāla centra izveide Zirgu ielā 47A, grupu dzīvokļu un specializēto darbnīcu stacijas ielā 13 infrastruktūras izveide personām ar garīga rakstura traucējumiem, ģimeniskai videi pietuvinātas mājas Nameja ielā būvniecība, bērnudārza “Kāpēcīši” peldbaseina pielāgošana pieejamības uzlabošanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Tāpat Vecpilsētas ielā 2 paredzēts veidot Dzīvesziņas un arodu sētu.

 

Izglītība ir nozare ar vislielāko ieguldījumu apjomu – 40.3 miljoni eiro jeb 42 procenti no pilsētas kopējā budžeta. Pašvaldība šogad paredz uzsākt jauna bērnudārza Nameja ielā projektēšanu, kā arī būvprojekta izstrādi ēkai Brīvības bulvārī 31A, kas jau ilgstoši stāv neizmantota, lai perspektīvā arī tur darbu sāktu vēl viens jauns bērnudārzs. Tāpat Jelgavas domes vadības iniciatīva ir palielināt līdzfinansējumu gan privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, gan auklēm. Savukārt, lai paaugstinātu Jelgavas konkurētspēju pirmsskolas izglītības pakalpojumu sniegšanā, palielināts atalgojuma apmērs pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs – pedagogi par 40 stundu darba slodzi saņems 820 eiro mēnesī līdzšinējo 730 eiro vietā. Pagājušajā gadā Jelgavā darbu sāka divas jaunas iestādes, un arī šogad pilsētā plānots atvērt vismaz vienu jaunu privāto bērnudārzu. Šogad paredzēts pabeigt divu vērienīgu projektu realizāciju – jau septembrī pēc pilnīgas skolas rekonstrukcijas savā mājvietā atgriezīsies Jelgavas Valsts ģimnāzija, tāpat līdz ar jauno mācību gadu ekspluatācijā tiks nodota ēka Zemgales prospektā 7, kur turpmāk varēs darboties bērnu un jauniešu centrs “Junda”.

 

Pašvaldības budžeta projekts sagatavots pēc piesardzības principa, jo šis gads īpašs ar to, ka valstī ir apstiprināts pagaidu budžets. Tikai pēc valsts budžeta pieņemšanas, kas plānots aprīlī, pašvaldībām taps zināms, kādi būs noteikumi pašvaldību budžetiem. Visvairāk tas skar aizņēmumu politiku, jo šobrīd pašvaldībām ir ļauts aizņemties līdzekļus tikai ES fondu projektu līdzfinansēšanai, bet ne savām iniciatīvām. Līdz ar to pēc valsts budžeta izsludināšanas Jelgavas pašvaldības budžets būs jāpārskata.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību pārvaldē