18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAptaujā aicina novērtēt Jelgavas pilsētas kultūras piedāvājumu
Aptaujā aicina novērtēt Jelgavas pilsētas kultūras piedāvājumu
17/02/2021

2027. gadā vienai Latvijas pilsētai tiks piešķirts Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums, un uz to pretendēs arī Jelgava. Jau sācies aktīvs darbs pie konkursa pieteikuma izstrādes, kas ietver arī Jelgavas kultūras jomas piedāvājuma izvērtējumu. Lai noskaidrotu, kā tas tiek vērtēts pašlaik un kā to uzlabot, izveidota aptauja, kurā savas domas var izteikt gan Jelgavas iedzīvotāji, pilsētā strādājošie un studējošie, gan tie, kuri Jelgavu izvēlas kā atpūtas un izklaides galamērķi. Aptauja notiek tiešsaistē divas nedēļas – no 17. februāra līdz 3. martam. Tā pieejama latviešu un krievu valodā un tajā īpaši aicināti piedalīties gan Jelgavas pilsētas, gan Jelgavas un Ozolnieku novada iedzīvotāji. Aptaujas izpilde aizņems aptuveni 10 līdz 15 minūtes.

Aptauju īsteno Latvijas Kultūras akadēmija, un, kā uzsver tās izstrādātāji, savu viedokli par pilsētas kultūras jomas piedāvājumu un līdzdalības iespējām mākslas, izklaides un kultūras procesos izteikt aicināts ikviens, jo apkopotie dati tiks izmantoti Jelgavas pilsētas kultūras attīstības programmas 2021-2027 izstrādē. Attiecīgi jo vairāk respondentu būs snieguši atbildes uz aptaujas jautājumiem, jo visaptverošāka būs iegūtā informācija par kultūras jomu Jelgavā un tās attīstību nākamajos septiņos gados, kā arī tālākā nākotnē.

 

Eiropas kultūras galvaspilsēta ir viena no zināmākajām Eiropas iniciatīvām, kuras mērķis ir veicināt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā. Tā uzsākta 1985. gadā un teju 20 gadus vēsturiskā mantojuma, infrastruktūras un finanšu potenciāla dēļ tituls tika piešķirts galvenokārt Rietumeiropas senākajām pilsētām, tomēr kopš 2004. gada priekšplānā izvirzīts arī kandidātu kulturālās izaugsmes un transformācijas potenciāls, kas jau iepriekš pavēris iespēju Eiropu ar savu kultūras bagātību iepazīstināt arī Latviju, jo 2014. gadā kultūras galvaspilsētas tituls tika piešķirts Rīgai. Gatavošanās pieteikuma iesniegšanai konkursā, lai pretendētu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu un ar to saistīto stratēģisko plānu izstrāde, ir nozīmīgs darbs, kas tiek plānots vairākus gadus iepriekš. Tajā būtiska loma ir arī vietējiem iedzīvotājiem, ar savu viedokli palīdzot veidot savas pilsētas tēlu nākotnē. Vairāk par darbu, kas saistīts ar dalību iniciatīvas konkursā – ŠEIT.

 

Aptauja latviešu valodā.

 

Aptauja krievu valodā.

 

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē