23.9 °C, 1.8 m/s, 72 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAptauja Jelgavas kultūras piedāvājuma attīstīšanai pagarināta līdz 8. martam
Aptauja Jelgavas kultūras piedāvājuma attīstīšanai pagarināta līdz 8. martam
04/03/2021

Līdz 8. martam pagarināta aptaujas par pašreizējā Jelgavas kultūras piedāvājuma izvērtējumu un tā attīstību norise. Aptauja tiek rīkota, lai varētu tapt visaptveroša, gan iedzīvotāju, gan pilsētas viesu viedoklī un redzējumā balstīta Jelgavas pilsētas kultūras attīstības programma 2021.-2027. gadam, Jelgavai pretendējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu 2027. gadā.

Aptauju īsteno Latvijas Kultūras akadēmija un, kā uzsver tās organizatori, joprojām atsaukties un savu viedokli sniegt aicinātas līdz šim mazāk pārstāvētas respodentu grupas. Īpaši aptauju aicināti pildīt respondenti ar vidējo vai profesionālo izglītību, vīrieši, personas vecumā virs 45 gadiem un respondenti, kuru dzimtā valoda ir krievu – aptauja pieejama arī krievu valodā. Jo vairāk respondentu no dažādām sabiedrības grupām būs snieguši atbildes uz jautājumiem, jo visaptverošāka būs iegūtā informācija par kultūras jomu Jelgavā un tās attīstību nākamajos septiņos gados, kā arī tālākā nākotnē. Savas domas aptaujā lūgti izteikt gan Jelgavas iedzīvotāji, pilsētā strādājošie un studējošie, gan tie, kuri Jelgavu izvēlas kā atpūtas un izklaides galamērķi. Aptauja pieejama latviešu un krievu valodā un tās izpilde aizņems aptuveni 10 līdz 15 minūtes.

 

Eiropas kultūras galvaspilsēta ir viena no zināmākajām Eiropas iniciatīvām, kuras mērķis ir veicināt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā, kas uzsākta 1985. gadā. Gatavošanās pieteikuma iesniegšanai konkursā, lai pretendētu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu un ar to saistīto stratēģisko plānu izstrāde, ir nozīmīgs darbs, kas tiek plānots vairākus gadus iepriekš. Tajā būtiska loma ir arī vietējiem iedzīvotājiem, ar savu viedokli palīdzot veidot savas pilsētas tēlu nākotnē. Vairāk par darbu, kas saistīts ar dalību iniciatīvas konkursā – ŠEIT.

 

APTAUJA latviešu valodā.

 

APTAUJA krievu valodā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē