-4.6 °C, 5 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAr būdu uz baznīcu
Ar būdu uz baznīcu
16/07/2008

Foto: Laila Ilze Purmaliete

Piektdien, 18.jūlijā, plkst. 19.00, Uzvaras parkā būs skatāms pirms 20 gadiem tautā tik populārās Paula Putniņa lugas „Ar būdu uz baznīcu“ jauniestudējums. Vara Vētras režijā izrādei tapis jauns muzikālais materiāls. Liriskajai komēdijai izvēlētas gan populāras dziesmas, gan tapušas jaunas melodijas, sadarbojoties Lailai Ilzei Purmalietei un grupai „Credo“. Jaunā interpretācijā atdzimst savulaik daudz atskaņotā dziesma „Tur aiz mākoņiem ir saule“.

Paula Putniņa lugai “Ar būdu uz baznīcu” komentārus nevajag, to skatītājs joprojām labi atceras. Izrāde būs īpaši gaidīts notikums, jo daudziem skatītājiem spilgtā atmiņā ir uzvedums Latvijas Nacionālajā teātrī ar Antru Liedskalniņu galvenajā lomā. Jauniestudējumā galvenā loma ir uzticēta Olgai Dreģei, kura šogad svin apaļu jubileju un skatītāju dāvātās mīlestības ziņā ir viena no iecienītākām aktrisēm.

Latvijā milzu popularitāti ir iemantojušas brīvdabas izrādes, tādēļ izrādes veidotāji – “Meistaru teātris”- izvēlējās Paula Putniņa lugu “Ar būdu uz baznīcu” brīvdabas uzvedumam.

Lomās redzēsim iemīļotus aktierus – Olgu Dreģi, Jāni Reini, Jāni Paukštello, Sarmīti Rubuli, kā arī Inesi Ramuti, Imantu Stradu un Igoru Čerņavski. Pārsteidzošs ir Guntis Veits, kurš ir lieliski iejuties aktiera ādā. Izrādē interesantas lomas ir Candy – Lienei Bronušai un Anitai Gavarei, atraktīvai dziedātājai no grupas „Latgales dāmu pops“.

Lugas ideja
Vara Vētras režijā uzvedums ir veidots, nekopējot iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī. Režisors lugā ir atradis daudz interesanta materiāla, kas aktuāls arī šodien, jo, mainoties varai un laikiem, cilvēks nav mainījies – vienmēr būs tādi, kas dzīvo ar sirdi un tādi, kuri funkcionē likumā noteiktajos rāmjos, kā arī būs smieklīgi pārpratumi un smeldzīgas sirdssāpes. Vienmēr līdzās lieliem ideāliem pastāvēs sīkais un savtīgais, mūžīgs būs konflikts starp tiem. Lugā „Ar būdu uz baznīcu“ ir daudz spilgti tipāži, kuri izraisa smaidu par Latvijas šodienu un padomju laikiem, uzrunās skatītāju, ļaujot tam atpazīt sevi, vidi sev apkārt un norises sabiedrībā. Arī tagad, gluži tāpat kā padomju laikos, paralēlās pasaulēs risinās pie varas esošo un vienkāršo cilvēku dzīves.Varis Vētra lugu salīdzina ar populāro krievu kinofilmu „Likteņa ironija jeb Vieglu garu“.

Paula Putniņa luga “Ar būdu uz baznīcu” risina kolhoza (sasaucas ar mūsdienu ražošanas uzņēmumu) ikdienas problēmas, kas ir radušās vadītājiem, neizprotot atbildības slieksni, ka svarīgs ir ne tikai rezultāts, bet arī process, kādā tas tiek sasniegts, un nav aizmirstams cilvēks, kas to visu veido. Izrādes darbības degpunktā ir kolhoza priekšsēdētāja – Timrāna (Jānis Reinis) un naivas, ideālistiskas teļkopes Okolokolakas (Olga Dreģe) sadursme. Vēloties novērst uzmanību no nepilnībām saimniekošanā, teļkopi ievēl par deputāti, reizē ar to sākas pilnīgas jukas ierastajā dzīvē. Vienkāršā teļkope uztver atbildību kā tautas pārstāve ļoti nopietni un ierosina kulturālus projektus, kā piemēram, pamestas baznīcas un reiz nopostītās pils atjaunošanu. Tas viss rada komiskas situācijas, kuras aizkustinošas dara mīlestības tēma.

Papildu informācija:
Laila Ilze Purmaliete
“Meistaru teātris”
Tālr./fax.: 67331367
Mob. tālr.: 29473307