23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAr dziesmām un dejām aicinās nākt līdzās
Ar dziesmām un dejām aicinās nākt līdzās
07/03/2020

12. martā pulksten 14 Jelgavas kultūras namā norisināsies reģionālais integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās!” atlases koncerts, kurā bērni, jaunieši un pieaugušie ar īpašām vajadzībām no Zemgales un Kurzemes reģiona ar dziesmām, dejām, dzejas lasījumiem un citiem priekšnesumiem pierādīs savu radošumu un varēšanu, pretendējot uz iespēju piedalīties festivāla lielkoncertā 15. aprīlī Rīgā. Nedēļas garumā kultūras namā skatāma arī festivāla dalībnieku gatavoto leļļu izstāde, un gan koncerts, gan izstāde ir bez maksas.

Fonda “Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga stāsta, ka šis festivālam būs jau 24. gads, savukārt atlases koncerts Zemgalē tiek rīkots vairāk nekā 10 gadus. “Līdz ar mazāku dalībnieku skaitu Kurzemē Jelgavā sagaidīsim talantus arī no šī novada. Dalībnieki ir dažāda vecuma – sākot no pirmsskolas bērniem un beidzot ar pieaugušajiem –, un arī talantu priekšnesumi būs daudzveidīgi. Dzirdēsim ģitārspēles izpildījumu, būs repa priekšnesums, protams, arī dziedājumi un citi priekšnesumi gan individuālā, gan grupu izpildījumā. Šogad festivālam nav konkrēta tematiska moto, līdz ar to dalībniekiem paveras lielāka brīvība radošām izpausmēm,” skaidro S.Freiberga. Organizatori vērot festivāla atlases koncertu īpaši ielūdz invalīdu biedrību pārstāvjus un skolēnus.

 

Dalībnieku priekšnesumus vērtēs režisors Valdis Pavlovskis, Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna, kā arī S.Freiberga, izraugoties labākos, kuri 15. aprīlī piedalīsies festivāla noslēguma lielkoncertā Rīgā, VEF kultūras pilī. Tāpat Zemgales reģiona dalībniekus atlases koncertā sveiks popgrupa “Smaids” un šova “X faktors” duets Signe un Jānis Aizupieši.

 

Jāpiebilst, ka kultūras nama 2. stāva galerijā bez maksas aplūkojama festivāla dalībnieku pašdarināto leļļu, kuras veidojuši dalībnieki no dažādām Latvijas vietām, izstāde. Tā skatāma līdz 12. martam.

 

 

Foto: Fonds “Nāc līdzās!”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē