3.5 °C, 4.6 m/s, 71 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAr horizontālo apzīmējumu akcentē atļauto braukšanas ātrumu
Ar horizontālo apzīmējumu akcentē atļauto braukšanas ātrumu
18/10/2022

Lai pievērstu papildu uzmanību un autobraucējiem atgādinātu par atļauto braukšanas ātrumu, uz vairāku pilsētas ielu brauktuvēm, kur maksimālais braukšanas ātrums ierobežots līdz 30 kilometriem stundā, tiek ieklāts ceļa horizontālais apzīmējums Nr.952 – balts aplis ar ciparu 30 vidū.

Šāds horizontālais apzīmējums uz brauktuvēm tiek ieklāts ielās ar asfaltbetona segumu, kur izvietota ceļa zīme Nr.525 “Maksimālā ātruma ierobežojuma zona – 30km/h”, un garos ielu posmos vai ielās, kur izvietota ceļa zīme Nr.323 “Maksimālā ātruma ierobežojums 30km/h”. Jāuzsver, ka ceļa zīmes Nr.525, kura nosaka braukšanas ātruma ierobežojuma zonu, nav jāizvieto katrā ielu krustojumā, kas iekļauti ceļa zīmju darbības rajonā.

 

Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” norāda, ka ar minētā horizontālā apzīmējuma ieklāšanu autovadītājiem vēlas atgādināt un reizē pievērst uzmanību atļautajam braukšanas ātrumam, jo nereti tiek saņemti iedzīvotāju ziņojumi par to, ka autovadītāji šajos ielu posmos pārkāpj ātruma ierobežojumu. Piemēram, oktobra sākumā veiktā satiksmes intensitātes skaitīšana 5. līnijā, kur atļautais braukšanas ātrums ir līdz 30 kilometriem stundā, apliecina, ka nedēļas griezumā no 4174 transportlīdzekļiem 43,7 procenti ir pārsnieguši ātrumu.

 

“Pilsētsaimniecība” skaidro, ka iestādē saņemti arī vairāku privātmāju rajonu iedzīvotāju ierosinājumi atsevišķās ielās vai ielu posmos izvietot papildu līdzekļus, piemēram ātrumvaļņus, braukšanas ātruma samazināšanai. “Ceļa ātrumvaļņu izbūves principus, parametrus un normas nosaka Latvijas Valsts standarts, un to izbūve tiek plānota saskaņā ar piešķirto finansējumu,” norāda “Pilsētsaimniecībā”.

 

Ceļa horizontālo apzīmējumu, kas nosaka maksimālā braukšanas ātruma ierobežojumu, šogad paredzēts ieklāt uz asfaltētajām brauktuvēm:

  • 6. līnijā, 5. līnijā, 4. līnijā, Kooperatīva ielā un Nameja ielā;
  • Traktoristu ielā un Lidotāju ielā;
  • Satiksmes ielā un Atmodas ielā;
  • Romas ielā;
  • Rubeņu ceļā no Garozas ielas līdz Jaunajam ceļam;
  • Lāčplēša ielā, Kronvalda ielā, Imantas ielā, Akmeņu ielā, Pumpura ielā un Kristapa Helmaņa ielā;
  • Vecajā ceļā no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam, Skautu ielā, Bērzu ceļā no Vecā ceļa līdz Pērnavas ielai, Robežu ielā un Bērzu ceļā pie Strautu ceļa un Strautu ceļā.

 

 

Foto un informācija: “Pilsētsaimniecība”