16.7 °C, 1.6 m/s, 82.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAr Jelgavu sirdī svinēsim pilsētas 755. jubileju ģimenē un mājās
Ar Jelgavu sirdī svinēsim pilsētas 755. jubileju ģimenē un mājās
28/04/2020

Maijs ir Jelgavas Pilsētas svētku mēnesis, un šogad mūsu pilsētai aprit 755 gadi. Nemainot Pilsētas svētku devīzi “Mēs esam Jelgava”, šogad svētkus svinēsim neierastāk. Pilsētas svētku pasākumos visa maija garumā jelgavnieki, pilsētas ilggadējie viesi, kā arī tuvi un tāli draugi aicināti piedalīties attālināti, svinot svētkus ar Jelgavu sirdī savā ģimenē un mājā, aktīvi iesaistoties radošās aktivitātēs, tādējādi apliecinot savu piederību mūsu pilsētai.

“Mēs dzīvojam zināšanu un informācijas laikmetā, kas no sabiedrības prasa spēju piemēroties jaunajam. Katrs nodzīvotais gads ienes kaut nelielas pārmaiņas ikdienas dzīvē. Vieglāk vai grūtāk pieņemamas, bet tās ir nepieciešamas katram personīgi, pilsētai un valstij. Pārmaiņas ir attīstības virzītājspēks, un, manuprāt, tieši šī ir Jelgavas pilsētas panākumu atslēga – spēt iet soli priekšā notikumiem, darīt, uzņemties iniciatīvu un atbildību, lai kopā ar pilsētu augtu. Arī svinēt Pilsētas svētkus šobrīd ir Jelgavas un tās iedzīvotāju kopīgais izaicinājums. Šis laiks mums katram prasa pastiprināti apgūt tehnoloģijas, lai varētu turpināt izglītības un darba procesu attālināti, pielāgojoties apstākļiem, un kāpēc gan mēs nevarētu arī svētkus svinēt attālināti ar Jelgavu sirdī. Aicinu ikvienu jelgavnieku, izjūtot piederību savai pilsētai, iesaistīties svētku pasākumos virtuālajā vidē, tādējādi dodot savu pienesumu kopīgu svētku svinēšanā. Tā mums visiem būs jauna pieredze, kā svinēt svētkus kopā arī tad, ja klātienē nevaram izjust kopības sajūtu,” uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

 

Šogad Pilsētas svētku formāts atšķirsies no ierastā, jo svētku koncepcija ir pārnesta no klātienes pasākumiem uz attālinātiem. Taču arī šādi mēs varam censties izjust kopības sajūtu un apliecināt savu mīlestību pilsētai ar 755 gadu senu vēsturi, kurā augam, dzīvojam, mācāmies, strādājam un attīstāmies, rūpējoties par savu un pilsētas izaugsmi.

 

Visplašākais aktivitāšu klāsts, kurās neklātienē mudināti piedalīties jelgavnieki, gaidāms maija izskaņā – no 25. līdz 31. maijam –, taču iesaistīties radošās svētku aktivitātēs varēs jau no 1. maija.

 

Ierasti Pilsētas svētku kulminācija ir maija noslēgumā, un arī šogad no 25. līdz 31. maijam iecerētas aktivitātes attālināti. Viens no vienojošākajiem pasākumiem ir gājiens. Šogad tas klātienē izpaliks, taču izdzīvot svētku kopības sajūtu jelgavnieki varēs, skatoties videosižetu par iepriekšējo gadu svētku gājieniem no 2015. gada, kas papildināti ar skaitliskiem faktiem. Tāpat Pilsētas svētku nedēļā pilsētas mājaslapā tiks publicēti video ar spilgtākajiem Pilsētas svētku momentiem no Jelgavas 750. līdz 755. dzimšanas dienai.

 

Jau līdz šim, kad noteikti strikti pulcēšanās ierobežojumi, esam pārliecinājušies, ka koncerti var notikt un mūziķi klausītājus var sasniegt dažādos citos veidos. Pilsētas svētku mēnesī Jelgavā dzimušais mūziķis Kārlis Kazāks, iepriecinot jelgavniekus, atskaņos koncertus daudzdzīvokļu namu pagalmos, tādējādi sveicot jelgavniekus pilsētas 755. dzimšanas dienā. Klausītāji šo koncertu aicināti baudīt no saviem balkoniem vai skatīties pa atvērtu logu, lai tiktu ievēroti drošības pasākumi. Par precīziem laikiem un vietām informēsim papildus.

 

Savukārt 29. un 30. maijā pa pilsētu ceļos muzikālais “Svētku ekspresis”, no kura Jelgavas pilsētas simbols – Alnītis – sveiks iedzīvotājus svētkos.   

 

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra” no 18. maija katru dienu publicēs stāstu ciklu ar dažādām kultūras nozares personībām un viņu saikni ar Jelgavu. Tie būs nelielu sajūtu portreti, kas atklās katras personības iemīļotu vietu mūsu pilsētā. Tāpat 30. maijā jelgavniekiem tiks piedāvāts video raidījums – muzikālais kokteilis “Pēc trešā zvana”. Pilsētas dzimšanas dienā krāsainā retrospekcijā atskatīsimies uz spilgtākajām dziesmām, dejām un spožākajiem mirkļiem no Jelgavā rīkotajiem koncertiem, uzvedumiem un šoviem. Video svētku koncerts būs pieejams Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” “Facebook” lapā.

 

Jau no 1. maija radoši jelgavnieki aicināti izpausties, piedaloties simboliskajā Jelgavas pilsētas karodziņu stafetē. Visa mēneša garumā jelgavnieki aicināti pa e-pastu Jelgava755@jelgava.lv un pilsētas “Facebook” lapā iesūtīt īsu video, kā tiek simboliski nodots mūsu pilsētas karodziņš – tas kalpos kā sveiciens pilsētai svētkos. Karodziņš drukāšanai būs pieejams Jelgavas pilsētas mājaslapā, savukārt izgriešanai tas tiks publicēts arī “Jelgavas Vēstneša” 21. maija numurā. Video var filmēt ar telefonu, taču būtiski, lai filmēšanai tiktu izmantots vertikālais formāts un tas netiktu filmēts ļoti izgaismotā vai tumšā vietā. Karodziņu cilvēks saņem no labās puses, un nodod tālāk ārpus kadra uz kreiso pusi. Vēlamais video garums – līdz piecām sekundēm. Jelgavnieku iesūtītie video katru nedēļu tiks apkopoti, izveidojot vienotu sveicienu, kas būs kā simbolisks Pilsētas svētku gājiens un tiks publicēts pilsētas sociālo tīklu kontos un pilsētas mājaslapā.

 

Tāpat svētku mēnesī jelgavnieki mudināti iesaistīties sportiskās aktivitātēs, vingrojot kopā ar Jelgavas sportistiem un pieņemot sporta izaicinājumus īpaši izveidotā sporta platformā. Erudīciju varēs apliecināt virtuālajā foto orientēšanās spēlē “Jelgava caur vēstures prizmu”, tāpat varēs salikt virtuālo puzli “Daudz laimes, Jelgava!”, piedalīties digitālajā spēlē “Gudrais jelgavnieks!”, konkursā “Acīgākais jelgavnieks”, erudīcijas spēlē “Bibliotēkai 100”. Plašāka informācija par šīm aktivitātēm tiks publicēta pilsētas mājaslapā www.jelgava.lv.

 

Vēl svētku nedēļā ikvienam virtuāli būs pieejama Jelgavas reģionālā Tūrisma centra veidotā foto izstāde “Jelgava toreiz un tagad”, kurā varam ielūkoties, kā pilsēta gadu gaitā ir mainījusies. Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs “Academia Petrina” logos šajā nedēļā izvietos fotoizstādi “Jelgava un jelgavnieki”, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs savos logos – izstādi “Ā.Alunāna lugas Indriķa Alunāna izdevumos un Ā.Alunāna lugu tēli K.Kugras skulptūrās”. Savukārt muzeja mājaslapā un feisbuka lapā no 28. maija būs skatāma virtuāla izstāde “Jelgava mākslas darbos”, savukārt Ā.Alunāna memoriālais muzejs savā “Facebook” lapā publicēs virtuālo izstādi “Pastaiga pa Ā.Alunāna vietām Jelgavā”. Jāpiebilst, ka Ģ.Eliasa muzejs no 28. maija savā mājaslapā un feisbuka lapā rubrikā “Jelgava 755” aizsāks arī jaunu rakstu sēriju “Jelgavas vēsture muzejā”, pirmā publikācija būs par Jelgavas teātra aktieri un režisoru Jēkabu Zaķi (1893–1961), bet Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvās grāmatu izlasi “10 stāsti par Jelgavu”.

 

Jau no 1. maija jelgavnieki aicināti apliecināt savu radošumu un zināšanas, iesaistoties krustvārdu mīklu konkursā, iesūtot savas izveidotās mīklas par Jelgavu. Mīklas jāiesniedz līdz 15. maijam, un plānots, ka uzvarētāja izveidotā krustvārdu mīkla tiks publicēta maija beigās informatīvajā izdevumā “Jelgavas Vēstnesis”, lai savu erudīciju, to atrisinot, varētu izmēģināt arī citi. Plašāka informācija par krustvārdu mīklas konkursa noteikumiem informēsim papildus.

 

Tāpat pilsētas mājaslapā un “Facebook” lapā “Jelgavas pilsēta” no 8. maija reizi nedēļā tiks publicētas un būs pieejamas lejupielādei radošu darbu lapas – krāsojami un risināmi uzdevumi ar Jelgavas skatiem un simboliku.

 

Svinēsim svētkus kopā ar Jelgavu sirdī! Pilsētas svētku nedēļā – no 25. līdz 31. maijam – jelgavnieki aicināti pie saviem namiem pacelt Jelgavas karogu, kā arī jelgavnieki, kuriem tas ir pieejams, mudināti svētku nedēļā pie auto piestiprināt pilsētas karodziņus.     

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē