15.2 °C, 2.9 m/s, 73.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiAr kaimiņu tautas tradīcijām iepazīstinās Baltkrievu kultūras dienās
Ar kaimiņu tautas tradīcijām iepazīstinās Baltkrievu kultūras dienās
04/10/2020

No 12. līdz 17. oktobrim Jelgavā jau 14. reizi notiks Baltkrievu kultūras dienas, kas dažādos pasākumos iepazīstinās ar baltkrievu tautas tradīcijām un vērtībām.

“Šogad nevaram uzņemt viesus no Baltkrievijas, taču ikgadējās kultūras dienas būs, un tās sarīkosim kopā ar mūsu pašu kolektīviem,” skaidro Jelgavas baltkrievu biedrības “Ļanok” priekšsēdētāja Jeļena Grīsle. Šogad kultūras dienas atklās baltkrievu nacionālās virtuves meistarklase degustācija “Pani Buļbačka”, kas 12. oktobrī pulksten 15 notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās Skolotāju ielā 8. Meistarklases dalībnieki tiks iepazīstināti ar četru saimnieku dažādajām draņiku jeb kartupeļu pankūku receptēm. Pankūkas varēs nogaršot kopā ar gaļas mērci mačanku un pārliecināties, kā dažādas sastāvdaļas izmaina ēdiena garšu. Pieteikšanās meistarklasei – līdz 8. oktobrim pa tālruni 26757978. Dalības maksa ir 3 eiro, un vietu skaits ierobežots.

 

Ar baltkrievu nacionālo virtuvi ikviens aicināts iepazīties arī bistro “Silva”. Turpinot tradīciju, no 14. līdz 20. oktobrim “Silvas” apmeklētāji varēs nogaršot dažādus baltkrievu ēdienus – zupas, otros ēdienus un desertus –, kas papildinās bistro ikdienas ēdienkarti.

 

Kultūras dienu gaitā ar Baltkrieviju tiks iepazīstināti arī skolēni. 14. oktobrī Jelgavas 5. vidusskolā viesosies “Ļanok” ar prezentāciju “Kaimiņi”. Tajā bērni un jaunieši uzzinās vairāk par Baltkrievijas vēsturi, tautas kultūras vērtībām, izcilākajiem šīs valsts pārstāvjiem un ievērojamām vietām.

 

Savukārt kultūras dienu lielākais pasākums būs noslēguma koncerts “Gadatirgus”, kas 17. oktobrī pulksten 14 izskanēs Jelgavas kultūras namā. Tajā piedalīsies Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis “Ļanok”, bērnu deju ansamblis no Rīgas “Zadorinka” un jauktais koris “Balti”, kas ar kaimiņu tautas kultūru iepazīstinās dziesmā un dejā. Biļešu cena – 3 eiro. No 1. līdz 16. oktobrim tās var iegādāties Skolotāju ielā 8, bet koncerta dienā – kultūras namā. Apmeklētāji aicināti biļetes iegādāties laikus, jo, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, zālē būs samazināts vietu skaits.

 

Pasākuma apmeklētāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē