20.8 °C, 1.9 m/s, 75.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAr krāšņu uguņošanu noslēgusies pirmā pilsētas svētku diena
Ar krāšņu uguņošanu noslēgusies pirmā pilsētas svētku diena
25/05/2018

No 25. līdz 27. maijam Jelgava svin savu 753. dzimšanas dienu. Šodien ar gandrīz 4 kilometrus garu pilsētas svētku gājienu, plašu muzikālo programmu un krāšņu uguņošanu atklāta svētku pirmā diena.

Ar svētku gājienu, motociklu parādi un koncertu Zemgales Olimpiskajā centrā, muzikāliem priekšnesumiem Hercoga Jēkaba laukumā un salūtu noslēgusies Jelgavas Pilsētas svētku pirmā diena. 

 

Otrajā svētku dienā, 26. maijā, no pulksten 10 līdz 17 jelgavnieki amatnieku sarūpētos darinājumus varēs nobaudīt un iegādāties svētku gadatirgū. Tirdzniecības sektors atradīsies skvērā aiz kultūras nama, bet Hercoga Jēkaba laukumā un kultūras nama priekšā varēs baudīt svētku programmu un aktivitātes bērniem. Par labu svētku dalībnieku noskaņojumu rūpēsies ceļojošais “Beztemata” cirks no Liepājas, skvērā aiz kultūras nama demonstrējot atraktīvus un elpu aizraujošus cirka numurus.

 

Tāpat sestdien Uzvaras parkā Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkus ieskandinās koncerts “Ceļā uz Māras zemi”, pulcējot vairākus simtus dažādu paaudžu Jelgavas dejotāju, kuri izdejos dejas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma “Māras zeme” un koncerta “Vēl simts gadu dejai” repertuāra. Bet vakara noslēgumā Uzvaras parkā dejas brīvdabā grupas “Tirkizband” pavadībā varēs baudīt ikviens svētku dalībnieks.

 

Bet Raiņa parkā svētku sajūtu sestdien ienesīs bērnu un jauniešu centrs “Junda” – dziedošie un dejojošie kolektīvi šajā mācību gadā apgūto rādīs kopīgā koncertā, taču līdztekus tam parkā varēs apskatīt rokdarbu pulciņu audzēkņu darbu izstādes un piedalīties radošajās darbnīcās.

 

Pilsētas svētki šogad ienāks arī Pārlielupē, kur sestdien pie tirdzniecības centra “Pērnava” notiks multikulturāls pasākums “Draudzības vainags”. Šeit centrālais notikums būs koncerts, kurā piedalīsies gan latviešu, gan mazākumtautību dziesmu un deju kolektīvi un individuālie izpildītāji – šis pasākums lieliski sasaucas ar Starptautisko kultūras daudzveidības dialoga un attīstības dienu. Tāpat interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, rokdarbnieku kluba “Zelta rokas” meistaru vadībā apgūstot dažādu rokdarbu prasmes – meistaru darinātos rokdarbus varēs arī iegādāties nelielā svētku tirdziņā. Aktivitātes pasākuma jaunākajiem dalībniekiem būs sarūpējusi jauniešu apvienība “Brīvprātīgie Jelgavai”. Tāpat būs iespēja piedalīties nelielā nacionālo virtuvju degustācijā un nobaudīt “Draudzības zupu”.

 

Visu trīs svētku dienu garumā Hercoga Jēkaba laukuma zaļajā zonā atradīsies dažādas atrakcijas bērniem, bet sestdien papildu tām varēs piedalīties radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs. Savukārt kultūras nama priekšā sestdien būs plaša svētku programma bērniem ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra un Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrādēm, burbuļu šovu un citām aktivitātēm. Turpat notiks arī strītbola sacensības. Reģistrēties dalībai strītbolā no pulksten 14 varēs uz vietas, izveidojot komandas trīs cilvēku sastāvā. Strītbola dalībnieki startēs vairākās vecuma grupās: 10–12 gadi, 13–14 gadi, 15–16 gadi, kā arī 17 gadus veci un vecāki jaunieši.

 

Pilsētas svētku nedēļas nogalē interesentiem būs iespēja doties arī bezmaksas ekskursijās – sestdien ekskursijā “Pirms 100 gadiem Jelgavā” varēs uzzināt, kāda bija dzīve Jelgavā ap 1918. gadu, bet svētdien, turpinoties ekskursiju ciklam “Jelgavas likteņstāsti”, varēs izzināt ievērojamu jelgavnieku, kas dzimuši maijā, dzīvesstāstus. Ekskursijas sāksies no Jelgavas Svētā Trīsvienības baznīcas torņa – tām iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63005447.

 

Pilsētas svētku centrālās norises vietas ir Hercoga Jēkaba laukums, Uzvaras Parks un Zemgales Olimpiskais centrs. Visi pilsētas 753.dzimšanas dienas pasākumi ir bezmaksas.

 

la_254x373mm_pilsetas_svetki_2018.jpg

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība un iestāde “Kultūra”

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē