20.4 °C, 1.8 m/s, 68.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAr pašvaldības atbalstu šovasar strādā vairāk nekā 400 skolēnu
Ar pašvaldības atbalstu šovasar strādā vairāk nekā 400 skolēnu
21/07/2022

Arī šovasar vairāk nekā 400 skolēnu no 6. līdz 11. klasei iesaistījušies pašvaldības vasaras nodarbinātības programmā. Lielākajai daļai jaunāko skolēnu šī ir pirmā darba pieredze, bet vecākie vasaras darbā cenšas pārliecināties, vai izvēlētais nākotnes karjeras virziens ir īstais. Jaunieši atzīst, ka pašu nopelnītai algai ir pavisam cita vērtība, tāpat viņi novērtē iespēju vasaru pavadīt saturīgi – nopelnīt un iemācīties daudz jauna.

6., 7. un 8. klases audzēkņiem vasaras nodarbinātību koordinē Jelgavas Izglītības pārvalde. Šonedēļ darbu sākušas divas jaunas grupas, bet pavisam šovasar līdz 26. augustam darbos tiks iesaistīti 278 pusaudži 12–15 gadu vecumā, tostarp astoņi jaunieši no Ukrainas, kuri mācās Jelgavas skolās. Skolēniem četras vai sešas stundas dienā tiek nodrošināts darbs pašvaldības bērnudārzos, skolās, nometnē “Lediņi”, SIA “Zemgales EKO” un pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”.

 

Bet nodarbinātības programmu 9.–11. klasēm jau otro gadu organizē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs. Vecāko klašu skolēniem vasaras nodarbinātība tiek organizēta līdzīgi tam, kā tas ir reālā darba tirgū – skolēni piesakās uz izsludinātajām darba vietām, iesniedz pieteikumu, CV, kā arī motivācijas un plānotās karjeras attīstības aprakstu. Pēc iesniegtās informācijas komisija izraugās motivētākos jauniešus, kuri pārliecinājuši, ka vēlas gūt pieredzi konkrētajā profesijā, ar ko saista savu karjeru. Uzņēmēji šogad piedāvāja vairāk nekā 200 darba vietu dažādās profesijās, un uz 115 vakancēm pieteicās 230 skolēni. Nupat, 15. jūlijā, darba gaitas noslēgusi otrā jauniešu grupa, saņemot algu par trim nostrādātajām nedēļām. 

 

Pirmo reizi programmā vairākas vakances vecāko klašu jauniešiem piedāvāja SIA “Zemgales veselības centrs” (ZVC). “Šajā vecumā, kad jaunietis vēl tikai domā par savu nākotni, ir svarīgi, lai viņš gūst pieredzi, iemācās ko jaunu, un tas noteikti ceļ pašapziņu, ļauj izjust, kā tas ir – strādāt, būt atbildīgam, labi paveikt uzticēto,” tā ZVC pārstāve Indra Klova, atzīstot, ka jaunieši ir motivēti, atbildīgi, apliecina interesi par izvēlēto darbu un izprot darba nozīmīgumu. 10. klases skolnieks Emīls Skoromka šovasar strādāja ZVC Rehabilitācijas nodaļā. “Šobrīd vēl mācos vidusskolā, bet esmu iecerējis studēt fizioterapiju, tāpēc ir likumsakarīgi, ka vasarā vēlējos strādāt medicīnas iestādē, un šī iespēja man tika dota. Man uztic dažādus darbus, arī ar dokumentiem, un tas ir ļoti atbildīgs pienākums. Tāpat man bija iespēja vērot fizioterapijas nodarbības, redzēt darba procesu, vingrojumus, kā tiek strādāts ar cilvēku. Mana pārliecība – esmu uz pareizā ceļa un fizioterapija ir tas, ar ko gribu saistīt savu nākotni,” tā Emīls.

 

Savukārt Markuss Ditis no Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klases apsver iespēju kļūt par pedagogu, jo viņam patīk darbs ar bērniem. Viņš šovasar strādāja nometnē “Lediņi”. “Iepriekš esmu strādājis bērnudārzā, bet šogad nometnē. Darbs ir ļoti atbildīgs, ļoti jākoncentrējas, visu laiku jābūt modram, tikpat svarīga ir komunikācija, spēt izstāstīt tā, lai bērns saprastu,” tā Markuss. 

 

Jāpiebilst, ka šovasar vasaras darbu skolēniem organizē arī Nodarbinātības valsts aģentūra. Jelgavas filiālē norāda, ka Jelgavā un Jelgavas novadā šovasar izveidotas 515 darba vietas skolēniem – jūnijā nodarbināti 164 jaunieši, jūlijā – 183, bet augustā strādās 168 jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Jaunieši strādā AS “Kesko Senukai Latvia”, SIA “New Yorker Latvia”, SIA “Tirdzniecības nams “Kurši””, LPKS “Latraps”, AS “LPB”, SIA “Premier Restaurants Latvia”, SIA “VITA mārkets”, SIA “Spectre Latvia”, SIA “MAXIMA Latvija”, SIA “Rimi Latvia”, “BENU Aptieka Latvija” un SIA “Sanitex”, pildot palīgstrādnieka, pārdevēja, pārdevēja palīga, kopētāja, šuvēja palīga, noliktavas strādnieka, preču izvietotāja, apkopēja, produkcijas kontroliera un citus pienākumus.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē