25.9 °C, 5.1 m/s, 49.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAr pašvaldības grantu izveidota pašapkalpošanās šūšanas darbnīca
Ar pašvaldības grantu izveidota pašapkalpošanās šūšanas darbnīca
16/10/2023

Šodien modes namā “Tēma” Elektrības ielā 5A, simboliski nošujot vīli ar jauno aprīkojumu, atklāta pašapkalpošanās šūšanas darbnīca Jelgavā. Darbnīca izveidota ar Jelgavas pašvaldības grantu programmas līdzfinansējumu, un tajā iedzīvotāji, iepriekš piesakoties, par maksu varēs paši salabot vai uzšūt jaunu apģērbu, kādam apģērbam iedot “otro elpu”, piedalīties dažādās meistarklasēs. Tāpat tur varēs saņemt atbalstu un padomu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai šūšanas jomā.

IK “TĒMA-Mode” jūlijā Jelgavas pašvaldības grantu programmā “Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem” saņēma pašvaldības grantu 4000 eiro apmērā pašapkalpošanās šūšanas darbnīcas izveidei. Ideja ir realizēta, un pašapkalpošanās darbnīca vērusi durvis klientiem.

Modes nama “Tēma” saimniece dizainere Daiga Latkovska stāsta, ka jau pirms desmit gadiem sākusi praktizēt ideju, ka sievietes, atnākot uz kādu pasākumu “Tēmā”, var ne tikai ieiet šūšanas darbnīcā, bet pašas arī ko salīdzinoši vienkāršu izveidot. “Tas turpinājās ar to, ka manas draudzenes studiju biedres izteica vēlmi manā darbnīcā uzšūt sev dažādas noderīgas lietas, un vairāku gadu garumā tā arī notika. Tāpat pirms deviņiem gadiem manas vārda dienas svinībās tapa pirmie kuplie brunči ciemiņiem ar viņu pašu līdzdalību. Šobrīd jau ir tapuši pāris simti brunču, ļaujot dāmām aptuveni piecu stundu laikā iesaistīties jaunu svārku radīšanā. Toreiz šūšanas darbus pie aprīkojuma veica šuvēja. Pirms deviņiem mēnešiem pilsētā pazīstams uzņēmējs mani iedrošināja startēt grantu programmā, lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu un izveidotu pašapkalpošanās šūšanas darbnīcu Jelgavā. Galvenā doma – šeit jebkurš var atnākt un iemācīties ko jaunu, salabot apģērbu vai uzšūt sev kaut ko jaunu, varbūt ir kāds, kas apsver iespēju kaut ko šūt un sākt jaunu biznesu, bet, pirms ieguldīt līdzekļus aprīkojuma iegādē, pirmos darbus var uzšūt pie mums, lai saprastu, vai tas vispār cilvēkam ir saistoši. Iespējams, ir kāds skolēnu mācību uzņēmums, kura pirmie produktu prototipi var tapt pie mums,” ideju klāsta D.Latkovska. Viņa uzsver, ka ne visiem mājās ir šujmašīna, bet tomēr gribas izmēģināt spēkus šūšanā, un šī ir vieta, kur praktiski to pamēģināt. Turklāt, lai iegādātos profesionālu aprīkojumu, nepieciešami ieguldījumi, kas var neatmaksāties, tie var radīt zaudējumus, bet šeit, darbnīcā, tas viss tiek nodrošināts, atliek tikai strādāt.

Darbnīcā pieejamas taisnās vīles šujmašīnas, arī ādai, overloki, plakanvīles šujmašīna, gludekļi ar tvaika ģeneratoriem, vertikālā tvaika stacija, piegriežamie galdi, dators ar internetu modeļu, piegrieztņu meklēšanai – uz vietas ir iespēja tās arī izdrukāt pa daļām uz A4 lapas, bet ir pieejama arī lielformāta izdrukas iespēja. D.Latkovska norāda, ka būs arī dienas, kad varēs saņemt konsultācijas – gan tehniskas, gan dizaina. “Plānojam arī konkrētas meistarklases un pat sarunu vakarus šūšanas jomas meistariem pieredzes apmaiņai un jaunu iemaņu, knifiņu apgūšanai,” tā D.Latkovska.

Mēnesi darbnīca strādās testa režīmā, lai apzinātu klientu vēlmes par labāko apmeklējuma laiku. Darbnīcu par maksu var izmantot ikviens. Noteikta gan stundas samaksa, gan arī būs pieejams abonements. Plānots, ka pieteikties darbnīcas apmeklējumam varēs elektroniski, bet šobrīd – iepazīšanās mēnesī – interesenti lūgti sazināties ar darbnīcas vadītāju Anniju pa tālruni 28664393.

Uzņēmēju darbnīcas atklāšanā sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, novērtējot modes nama “Tēma” saimnieces uzņēmību. “Prieks, ka pašvaldības finansējums ir izlietots mērķtiecīgi, un gribas novēlēt, lai šī darbnīca ir kā iedvesma vēl kādam attīstīt savu uzņēmējdarbību pilsētā, sniedzot savu devumu Jelgavai,” tā A.Rāviņš.

Jāpiebilst, ka oktobra sākumā modes nams “Tēma” nosvinēja 18 gadu jubileju un oktobrī un novembrī modes namā apskatāma izstāde “TĒMAs tērpu retrospekcija” (2005–2023).