24.1 °C, 2.5 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiArī 1.-4.klašu skolēniem mācības uz laiku organizēs attālināti; notiks vebināri skolotājiem un vecākiem
Arī 1.-4.klašu skolēniem mācības uz laiku organizēs attālināti; notiks vebināri skolotājiem un vecākiem
19/01/2021

No 25. janvāra arī 1.-4.klašu skolēniem mācības uz laiku notiks attālināti, tādējādi maksimāli samazinot Covid-19 izplatību. Šāds lēmums 19. janvārī pieņemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē. Līdz 7. februārim tiek saglabāti arī visi līdz šim noteiktie ierobežojumi.

Jau šonedēļ Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar izglītības iestādēm un ekspertiem organizēs skaidrojošus vebinārus pedagogiem un vecākiem par attālinātā  mācību procesa organizēšanu un atbalstu mazāko klašu skolēniem attālināto mācību laikā.

 

Ceturtdien, 21. janvārī, pulksten 11 notiks vebinārs skolotājiem, bet piektdien, 22. janvārī, pulksten 15 – vecākiem. Vebināriem ikvienam būs iespēja sekot līdzi Izglītības un zinātnes ministrijas sociālā tīkla Facebook lapā.

 

Attālināti mācības turpina arī visu pārējo klašu skolēni vispārējā izglītībā, kā arī profesionālo skolu audzēkņi un arī augstskolu studenti. Klātienes izglītības process saglabāts speciālajās izglītības iestādēs un pirmsskolas izglītības iestādēs.

 

Epidemiologi uzsver, ka, izvērtējot aktuālos epidemioloģiskos datus Latvijā pret iepriekšējo nedēļu, var novērot, ka drošības pasākumi ir palīdzējuši nedaudz stabilizēt situāciju, taču saslimstība ar Covid-19 joprojām ir augsta. Šonedēļ redzams neliels saslimstības kritums, taču vienlaikus Covid-19 gadījumu skaits arvien ir ļoti liels – vidēji 850 inficēšanās gadījumi katru dienu.

 

Ministrija atgādina, ka jau no 2020. gada 30. novembra vecākiem ir iespēja pieteikties slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai, ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti. Vecākiem ir tiesības saņemt slimības palīdzības pabalstu par bērnu vecumā līdz 10 gadiem. Vairāk informācijas VSAA tīmekļvietnē.

 

Savukārt “Skola2030” mājaslapā ir apkopoti dažādi ieteikumi vecākiem, kā labāk nodrošināt attālinātu mācību procesu.

 

Valdības sniegto skaidrojumu par šodien pieņemtajiem lēmumiem iespējams noskatīties preses konferences ierakstā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Izglītības un zinātnes ministrijā